ANKARA HABERLERİ

‘Arınç tanık olsun’ talebine ret

Ahmet ŞİNOFOROĞLU/CİHAN
22.04.2016 - 16:57Son Güncelleme : 22.04.2016 - 17:00
Ahmet ŞİNOFOROĞLU/CİHAN

Ankara 35. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya sanık Tezcan Karakuş Candan ve avukatı Turgut Kazan ile Melih Gökçek'in avukatı Çağrı Alkan katıldı. Daha önce ispat hakkı için Bülent Arınç'ın tanık olarak dinletilmesi talebinin olduğunu hatırlatan avukat Çağrı Alkan, Bülent Arınç'ın tanık olarak dinlenecekse dinlendikten sonra, dinlenmeyecekse esas hakkında savunma için süre verilmesini talep etti. Müvekkilinin sözlerinin değer yargısı ifadesi olduğunu vurgulayan avukat Turgut Kazan, “Bir olgu isnadı değildir. Buna göre bir değerlendirme yapılmalıdır. Bugün karar verilmesini istiyoruz. Bunun için katılan vekiline 1-2 saat süre verilsin” dedi.

‘USUL VE YASAYA AYKIRI’

Beyanların ardından Ankara 35. Asliye Ceza Mahkemesi hakimi Can Aysan, ara kararlarını açıkladı. Avukat Kazan'ın 'değer yargısı' beyanına atıf yapan Hakim Aysan, Bülent Arınç'ın ispat hakkı için tanık olarak dinletilmesi talebinin usul ve yasaya aykırı olduğundan reddine karar verdi. Hakim Aysan ayrıca Melih Gökçek'in avukatına esas hakkında beyanda bulunması için süre verilmesine karar verdi. Tezcan Karakuş Candan’ın “Parselasyon paylaşımına girenler, kimin rant için çalıştığını herkes biliyor” ifadeleri nedeni ile sesli, yazılı veya görüntülü bir ileti ile hakaret suçundan hakkında dava açılmıştı.

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden ‘Arınç tanık olsun’ talebine ret hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 22 Nisan 2016 tarihinde saat 16 57’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça ‘Arınç tanık olsun’ talebine ret haberi güncellenecektir.

  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Eylül 2017, Salı
  • İmsak
   04:45
  • Guneş
   06:26
  • Öğle
   12:53
  • İkindi
   16:21
  • Akşam
   19:00
  • Yatsı
   20:27
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı