Gündem Haberleri

  Arınç: Sonuçlar bizi çok sevindirdi

  A.A
  23.07.2007 - 00:21 | Son Güncelleme:

  TBMM Başkanı Bülent Arınç, seçim sonuçlarının kendilerini oldukça sevindirdiğini belirterek, “Çok büyük mutluluk duyuyoruz, bu büyük bir başarıdır” dedi.

  Arınç, seçim sonuçlarıyla ilgili yaptığı açıklamada, AK Parti'nin yeniden 5 yıllığına iktidar olduğunu, büyük mutluluk yaşadıklarını belirtti.

  Millete şükran borçları olduğunu dile getiren Arınç, milletin demokrasiyi, üretimi, hizmeti tercih ettiğini ve AK Parti'yi tek başına iktidar yaptığını söyledi.

  Bütün teşkilatları, milletvekilleri ve genel başkanlarıyla büyük coşku içinde olduklarını ifade eden Arınç, “Seçim sonuçları bizleri çok sevindirdi. Çok büyük mutluluk duyuyoruz, bu büyük bir başarıdır” diye konuştu:

  Arınç, şöyle devam etti:

  “Görülüyor ki seçim sonuçları Türkiye'de siyaseti yeniden dizayn edecektir, yeniden şekillendirecektir. Baraj altında kalan partilerin genel başkanlarından biri istifa etti. Diğerlerinin de yeniden bir düşünme içinde olacaklarını ve partileriyle ilgili önemli karar vereceklerini düşünüyorum. Barajı aşan iki parti de başarılı değildir. CHP çok kötü bir netice almıştır. MHP de pek çok desteğe rağmen, tek başına iktidar ve ana muhalefet olma imkanına kavuşamamıştır. Milletin çok iyi tercihte bulunduğuna, tek başına güçlü biçimde AK Parti'yi mecliste temsil etmek için görevlendirdiğine inanıyorum. Hayırlısı olmasını diliyorum.”

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı