Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Arınç: Memnun oldum

  A.A.
  05.07.2007 - 20:29 | Son Güncelleme: 05.07.2007 - 20:32

  Bülent Arınç, Manisa Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Ahmetli ek biriminin açılışını yaptı. Arınç, açılışta yaptığı konuşmada, son 5 yılda sağlık konusunda Manisa'ya önemli yatırımlar yapıldığını söyledi.

  ANAYASA MAHKEMESİ'NİN KARARI

  Arınç, açılıştan sonra gazetecilerin, Anayasa Mahkemesi'nin cumhurbaşkanının halk tarafından seçilmesine olanak sağlayan anayasa değişikliği paketiyle ilgili kararına ilişkin sorularını yanıtladı.

  Kararı “memnuniyet verici” bulduğunu belirten Arınç, halkın artık kendi cumhurbaşkanını, sandığa giderek seçme olanağına kavuştuğunu dile getirdi.

  Bir gazetecinin, “Bu kararı bekliyor muydunuz?” sorusuna Arınç, “Meclis başkanı olarak, meclisteki uygulamalar ve anayasanın özüne bakarak, değişikliklerin iptal edilmemesi gerektiğini düşünüyordum. Mahkemenin de bu doğrultuda karar vermesinden memnun oldum” yanıtını verdi.

  Cumhurbaşkanı seçiminin 21 Ekim 2007 tarihinde yapılacağını vurgulayan Arınç, “Benim hesabıma göre, kanunun Resmi Gazete'de yayınlanmasından sonraki 21 Ekim 2007 seçim tarihidir. 1-2 günlük hatam olabilir ama ben 21 Ekim 2007 tarihini cumhurbaşkanını seçmek üzere sandığa gideceğimiz gün olarak görüyorum” diye konuştu.

  Açılışı yapılan hastanenin 40 yatak kapasiteli olduğu ve halen 115 hastanın tedavi gördüğü bildirildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı