Gündem Haberleri

  Arınç’ın söyledikleri yalan, özür dilesin

  ANKARA
  08.08.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin koalisyon hükümetinde "Bağrına taş basıp idamın kaldırılmasına oy kullandığını ve bu tavrıyla CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’dan bir adım önde olduğunu" söyleyen Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’a MHP’den ağır ifadelerle yalanlama geldi.

  MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, dünkü basın toplantısında, "Arınç’ın ifadeleri tümüyle yalandır. MHP idamın kaldırılmasını istememiş, MHP milletvekilleri Meclis’te hayır oyu vermişti. İdamın kaldırılması hükümet tasarısı olarak gelmemiştir, bu teklifte MHP’nin imzası dahi yoktur. Arınç’ın ifadelerini düzeltmesini ve özür dilemesini istiyoruz" dedi. İdamın kaldırılmasına 2002’de 41 AK Partili’nin oy verdiğini belirten Vural, şunları söyledi: "Biz karşı olduğumuzu dobra dobra söyledik, dobra dobra hayır oyu kullandık. Etnik kimlik siyasetiyle AK Parti siyasal Kürtçülüğün mihmandarlığına soyunmuştur. Minareyi çalmışlar, ne yapacakları belli de kılıf arıyorlar. Şimdi MHP’yi bu işin içine dahil etme gayretleri tam anlamıyla yavuz hırsızlıktır. İdamı kendileri kaldırmışlardır ve teşekkür almışlardır."

  Ferhat ile Şirin gibiler

  Vural, Başbakan Erdoğan ile DTP Genel Başkanı Ahmet Türk’ün görüşmesi için şunları söyledi: "Görünen o ki bu açılımlar doğrudan doğruya yurtdışında hazırlanmış. AK Parti’nin de figüran olduğu bir senaryo. Ferhat ile Şirin’in buluşmasına dönüştü. Başbakan sıfatıyla görüşmediğini ifade ediyor, İçişleri Bakanı hangi sıfatla orada? Sayın Başbakan rüzgár ekmeyin, fırtına biçersiniz."
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı