Ege Haberleri

EGE

  Arınç: İlk kez operasyon olmuyor

  İZMİR, (DHA)
  06 Mayıs 2011 - 21:15Son Güncelleme : 06 Mayıs 2011 - 21:15

  BAŞBAKAN Yardımcısı ve Devlet Bakanı Bülent Arınç, İstanbul’da gazetecilerin sorularını yanıtlarken, İzmir Büyükşehir Belediyesi’ndeki operasyona da değindi.

  Arınç, “Yargının şu anda görevi sahasında olan bir konuda doğrusu çok fazla bir şey söylemek istemiyorum. Ancak, özellikle yolsuzluklar konusunda sayın kılıçdaroğlu ve arkadaşları her gittikleri yerde ak parti’lilerin yolsuzluk yaptığından ve başta sayın Başbakan olmak üzere herkesin bundan sorumlu olduğundan bahsediyorlar. Ellerine bir çekiç almışlar, herkesi çivi gibi görüp başlarına vuruyorlar. Eğer samimiyseler, izmir’de yapılan operasyondan ve soruşturmadan memnun olmaları gerekir. Çünkü yolsuzluk neredeyse, kim yapıyorsa, kimler tarafından yapılıyorsa herhalde üzerlerine gitmek sayın kılıçdaroğlu’nun ve chp’nin de görevi olmalıdır” dedi.

  4-5 başkan tutuklanmıştı

  Bülent Arınç, şöyle devam etti: “Ben eminim ki, izmir’deki bu operasyon, inşallah bir yargı kararıyla sonuçlandığında, neyin ne olduğunu da hepimiz göreceğiz. Ama yine görüyorum ki, iki sene evvelinden bu yana izmir’in bazı belediyelerinde yolsuzluklarla ilgili davalar açılmıştır. 2009, 2010’da merkez metropol belediyelerinden 4-5’inin başkanlarının uzun süre tutuklu kaldığını da biliyorum. Bunlardan örneğin Urla, Narlıbahçe (Güzelbahçe demek istiyor) ve diğerleri gibi. En sonunda da Dikili’de Osman Özgüven isimli belediye başkanı 8 yıl 4 ay hapis cezası almıştı ve cezası şu anda Yargıtay’da bekliyor. Yani izmir’de ilk defa yapılan bir operasyonla karşı karşıya değiliz. Dolayısıyla bu operasyonun da diğerleri gibi bir yargı kararıyla sonuçlanacağının bilinmesini istiyorum. Bir an evvel aklanmalarını, bu sürecin sona ermesini diliyorum.”

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı