Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Arınç: "Hayat içki ve seksten ibaret değildir"

  Burcu TANER, İZMİR, (DHA
  23 Ocak 2011 - 11:35Son Güncelleme : 23 Ocak 2011 - 11:36

  BAŞBAKAN Yardımcısı Bülent Arınç, yaşam tarzına müdahale konusundaki endişelerin yapay olduğuna işaret ederek içki yasağı konusundaki soruya ise, "Hayat içkiden ibaret değil. Hayat seksten ibaret değil. Bir kısım çağdaş düşünceye sahip olduğunu söyleyenler sadece içki ve seksle olaylara bakıyorlar. Evet onlar da bir insan için çok büyük ihtiyaçlar. Çağdaşlığı içki kadehlerinde aramak ve orada bulmak isteyenlere ithaf olunur" dedi.

  Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Manisa’dan sonra geldiği İzmir’de yeni atanan Ak Parti İl Başkanı Ömer Cihat Akay’ı ziyaret etti. Ziyarette gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bakan Arınç, özellikle İzmirlilerin yaşam tarzına müdahale endişesine yönelik soruya, "İzmir’de milyonlar var. Bu milyonlar Anadolumuzun güzel insanları. Şöyle bir kanaat varsa yanlıştır. ’İzmir’i CHP yönetiyor, tüm İzmirliler CHP’lidir.’ Böyle bir kanata sahip olmaktan daha büyük bir yanlış olamaz. Diğer partilerden yana da oy veren değerli vatandaşlarımız var" diye konuştu.

  Söze "İzmir’in böyle bir endişesi" diye başlamanın yanlışlığına dikkat çeken Arınç, "Bu endişeye sahip olan belki beş on kişi, beş yüz - bin kişi vardır. Bu tür korkular ve endişeler büyük ölçüde yapay. Türkiye’de her şey şeffaf. Kanun ve yönetmelikle dışında yaşam tarzı müdahale edilmiyor" dedi.

  KİMSENİN YAŞAM BİÇİMİNDEN ŞİKAYETİMİZ YOK

  Herkesin özel hayatına saygı duyduklarını ve korunmasına inandıklarını vurgulayan Arınç, "AB’yi hedefleyen bir hükümetin özel yaşam tarzına müdahale edeceğini düşünmek çok kötü bir yakıştırmadır. Bakmayın basının bir kısmında ’baskılar var, şunlar var, bunlar var’ deniyor. Seçimler yaklaşıyor ya herhalde hükümeti yıpratmak için başka bir şey bulamıyorlar bu tür şeyleri öne sürüyorlar. Bizim kimsenin yaşam biçiminden şikayetimiz yok" diye konuştu.

  HAYAT İÇKİ VE SEKSTEN İBARET DEĞİL

  Arınç, içki yönetmeliğinin yaşam tarzına müdahale olarak değerlendirildiğinin hatırlatılması üzerine de şunları söyledi:

  "Hayat içkiden ibaret değil. Hayat seksten ibaret değil. Bir kısım çağdaş düşünceye sahip olduğunu söyleyenler sadece içki ve seksle olaylara bakıyorlar. Evet onlar da bir insan için çok büyük ihtiyaçlar. Onlara da ihtiyacımız var. Onlar da bir şekilde tatmin edilecek ama Türkiye bir hukuk devleti. Bu hukuk devleti içinde de her şeyin bir ölçüsünün olmaması, özgürlüklerin sınırsız olmadığı gibi çağdaşlığı içki kadehlerinde aramak ve orada bulmak isteyenlere ithaf olunur."

  İZMİR KİMSENİN TAPULU MALI DEĞİL

  Arınç ayrıca, genel seçimlerde çok büyük bir başarı kazanacaklarına da inancının tam olduğunu vurgulayarak yeni İl Başkanı Akay’a da başarılar diledi. Başbakan Erdoğan’ın da İzmir’e önemli günlerde 30’a yakın geldiğini ve kente olan sevgisini gösterdiğini kaydeden Arınç, "Geçtiğimiz seçimlerde İzmir’de başarılı sonuçlar alamadığımızın farkındayız bu bir gerçek. Ama bu İzmir’in Ak Parti’ye bakış açısının sabit olduğunu göstermez. İzmirliye Ak Parti’nin icraatlarını birebir herkesle konuşarak görüşerek hiçbir ard düşünceye yol açmadan konuşarak dinamik bir teşkilata ihtiyacımız var. İzmirde çok başarılı sonuçla alacağız. İzmir hiç kimsenin tapulu malı değil. İzmir, İzmirlilere ait. Önyargılardan kurtulmalıyız" diye konuştu.

  Arınç ayrıca İzmir’in EXPO 2020 adaylığı konusunda da aynı İl Başkanı Akay gibi düşündüğünü, destekleyeceğini vurguladı.

  AKAY: HER EVE GİRECEĞİZ

  Ak Parti İzmir İl Başkanı Ömer Cihat Akay ise, Arınç ile 1969’dan beri tanıştığını belirterek, Arınç’ın siyaseten ağabeyi ve aile büyüğü olduğunu kaydetti. Akay, yeni geldiği görevi layıkıyla yerine getirmek için ellerinden gelen tüm gayreti göstereceklerini de sözlerine ekledi. Akay, "İzmir’de her köye, ilçeye, her mahalleni her evine gireceğiz. Elini tutmadığımız, gül vermediğimiz bayan kardeşimiz, başını okşamadığımız yavrumuz, gönlüne giremediğimiz arkadaşımız olmayacak" dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı