Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Arınç, 19 Mayıs kutlamalarına katıldı

  A.A
  19 Mayıs 2011 - 13:23Son Güncelleme : 19 Mayıs 2011 - 13:23

  19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı, Bursa'da düzenlenen törenlerle kutlanıyor.

  Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Vali Şahabettin Harput, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Zeki Es ve Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'nin Atatürk Anıtı'na çelenk koymasıyla başlayan törenlere, Atatürk Stadı'nda devam edildi.

  Stadyumdaki kutlamalarda Vali Harput, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Es ve Büyükşehir Belediye Başkanı Altepe, üstü açık otomobille halkı selamladı.
  Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Arıç'ın şeref tribününden izlediği törende, İl Milli Eğitim Müdürü Atilla Gülsar, yaptığı konuşmada, Türk milletinin güvencesi olan gençlerin, yakın gelecekte önemli görevler üstlenip ülkeyi daha ileriye götüreceklerini ve milli değerlere sahip çıkmayı sürdüreceklerini söyledi.
  Konuşmasında gençlere hitaben, “Yarınların sorumluluğunu üstlenebilecek ve karşısına çıkabilecek her sorunun üstesinden gelebilecek ölçüde nitelikli, bilgili ve ideal sahibi insanlar olarak yetişmeniz şarttır” diyen Gülsar, şöyle devam etti:
  “Hatırlanacağı üzere geçmişte gençliğimizin toplumsal hoşgörüsüzlüklerin ve çatışmaların odağında tutulmasından dolayı hem ülkemiz hem de insanlarımız büyük acılar yaşamıştır. Günümüzde de benzer gerginlik ortamlarına zemin hazırlanmak istenmektedir. Gençlerimizin her türlü çatışma ve hoşgörüsüzlüğe karşı çok uyanık olmaları ve kendilerini istismar ettirecek, hem kendilerini hem teminatı oldukları ülke geleceğini tehlikeye atacak davranışlar içinde bulanmamaları lazımdır. Atatürk ülkeyi gençlere emanet etmişti. Yani umuda, coşkuya, değişime ve yeniliğe en açık olan kesime. Baş döndürücü değişimlerin ve dönüşümlerin yaşandığı günümüzde bu öngörüsünde ne kadar haklı olduğunu bir kez daha anlıyoruz.”

  Gülsar, gençliğin bayramını kutladı.

  Resmi geçit töreninin ardından, Işıklar Askeri Hava Lisesi ve Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi Beden Eğitimi Bölümü öğrencileri spor gösterileri sundu. Gösteriler, izleyiciler tarafından beğeniyle takip edildi.

  Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, törenin ardından Atatürk Stadı'ndan ayrılırken, karşılaştığı bazı öğrenciler ve öğretmenlerle selamlaştı.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı