« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Arif Erdem'in favorisi Galatasaray

Turkcell Süper Lig'in yeni ekiplerinden İstanbul Büyükşehir Belediyespor'un yardımcı antrenörü Arif Erdem, yeni sezonda Galatasaray'ı şampiyonluk yarışında daha şanslı gördüğünü söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Sarı-kırmızılı takımın eski futbolcusu Arif Erdem, Galatasaray'ın Alman teknik direktörü Karl Heinz Feldkamp ile geçmişte çalıştığını ve kendini iyi tanıdığını ifade ederek şunları kaydetti:
"Galatasaray'daki arkadaşlarımdan aldığım bilgilere göre Feldkamp'ın hırsı, azmi ve isteği aynen devam ediyormuş. Aynı şekilde devam ediyorsa, Galatasaray çok büyük atılım yapabilir. Yapılan transferler de çok olumlu. Şampiyonluk yolunda Galatasaray, bu sezon ligin en iddialı takımlarından biri. Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzonspor her sezon şampiyonluğa oynayan büyük takımlar. Galatasaray'ı bu yarışta daha şanslı görüyorum. Fenerbahçe de çok iyi transferler yaptı. Yaptığı yıldız transferler ve taraftarıyla ligi daha coşkulu hale getirecek. Ama ben burada Feldkamp'ın kurnazlığını düşünüyorum. Feldkamp çok kurnaz, tecrübeli ve hırslı bir teknik direktör. Bu nedenle Galatasaray daha şanslı. Ayrıca oturmuş bir kadrosu var. Yeni transfer edilenler de uyum sağlarsa Galatasaray daha da önde olur diye düşünüyorum."

"HEDEFİM İLERİDE GALATASARAY'I ÇALIŞTIRMAK"

Arif Erdem, 15 yıl formasını taşıdığı Galatasaray'da ileride çalıştırıcı olarak görev almak istediğini dile getirdi.

Hedefinin ileride Galatasaray'ı çalıştırmak olduğunu ifade eden Arif Erdem, “Herkes zirvede olmayı ister. Ben de Galatarasay ya da üç büyüklerde görev almayı isterim. Ama tabii ki benim gönlüm Galatasaray'dan yana. Galatasaray yıllarca ekmeğini yediğim, tozunu toprağını yuttuğum bir takım. 15 senem orada geçti. Orası evim gibi, ailem gibi. Bir gün olursa, neden olmasın” diye konuştu.

"TÜRK TAKIMLARI G.SARAY'IN AVRUPADA KAZANDIĞI BAŞARIYA UZAK"

Genç çalıştırıcı, Türk takımlarının Galatasaray'ın Avrupa'da gösterdiği başarıya şimdilik uzak olduğunu iddia etti.

Galatasaray'ın UEFA Kupası'nı kazandığı kadroda yer aldığını hatırlatan Arif, “Türk takımların Galatasaray'ın o başarısına şimdilik uzak olduğunu düşünüyorum. O ruhu, o arkadaşlığı, o dostluğu, o takımı yakalamaları pek kolay olmayacak. O takım ruhunu yakalarlarsa inanıyorum ki bizim yaptığımızı başaracak takılar ortaya çıkar” dedi.

"TRANSFERLERİMİZ TAKIMIMIZA GÜÇ KATACAK"

Yeni transfer ettikleri yabancı oyuncuların çok deneyimli olduklarını ve Türk futbolunu yakından tanıklarını ifade eden Arif Erdem, bu oyuncuların takımlarına güç katacağını bildirdi.

Arif Erdem, hava sıcaklıklarına rağmen, çalışmalarını iyi bir şekilde sürdürdüklerini vurgulayarak, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Mümkün olduğunca futbolcu kardeşlerimizi en uygun havalarda iyi şekilde çalışmaya çalıştırıyoruz. Yeni transferlerimizden Adriano ve Tjikuzu, Türk futbolunu önceden tanıyan ve bilen futbolcular. Hasagic de yıllardır burada oynuyor. Orteman da iyi bir oyuncu. Takımıza güç katacaklarına inanıyorum. Önemli olan tabii ki tüm ekip olarak bir şeyleri sahaya yansıtmak. Bunun için uğraşıyoruz. Bu sezon ligde iyi şeyler yapmayı ümit ediyorum. Hedefimiz öncelikle iyi futbol oynayıp herkesin takdirini toplamak. Centilmen bir takım oluşturarak alacağımız skorlarla ligde bazı şeyleri başarma adına uğraş vermek.”

"F.BAHÇE FAVORİ AMA BİZ DE HADDİMİZİ BİLEREK OYNAYACAĞIZ"

Turkcell Süper Lig'de ilk karşılaşmalarını yapacakları Fenerbahçe'nin, maçın favorisi olduğunu ifade eden Arif Erdem, “Fenerbahçe favori olarak görünebilir ama biz de haddimizi bilerek oynayacağız” dedi.

Genç çalıştırıcı, şunları kaydetti:
“Fenerbahçe çok güçlü bir ekip ama ligde neyin ne olacağı hiç belli değil. Sonuçta bu bir futbol oyunu. Önceden hesap yapmak zor ama Fenerbahçe'yi favori gösterebiliriz. Çünkü Fenerbahçe Türkiye'nin en büyük kulüplerinden birisi. Ama biz de ilk senemizde bir şeyleri başarma adına uğraş vereceğiz. Bunu da ligde büyük takımları yenerek yapmaya çalışacağız. Tabii ki favori Fenerbahçe, ama biz de haddimizi bilerek oynayacağız.”

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler