ADIYAMAN HABERLERİ

Arıcılığa Polen Tuzaklı Kovan Desteği

IHA
14.08.2015 - 16:42Son Güncelleme :

KAHTA İLÇESİNDE ÇİFTÇİLERE POLEN TUZAKLI KOVAN ALTLIĞI DAĞITILDI

IHA

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından çiftçilere Polen Tuzaklı Kovan Altlığı, ana arı ve polen dağıtıldı.
Adıyaman’da GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığınca finanse edilen Organik Arı Ürünleri Üretimimin Yaygınlaştırılması Projesi kapsamında Adıyaman’da 50 çiftçiye 30’ar adet olmak üzere bin 500 adet polen tuzaklı altlık dağıtıldı. Kahta İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen tören ile kovan altlıkları dağıtıldı.
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nde görevli Ziraat Mühendisi Atilla Öztokmak yaptığı açıklamada, ‘’Organik Arı Ürünleri Üretimimin Yaygınlaştırılması Projesi ile birlikte bundan böyle arıcılarımızın geleneksel kalıpları kırarak yeni ürün ve yöntemlere yönelmeleri sağlanacaktır. Kovanların modernleştirilmesi ve polen tuzaklı kovanların yaygınlaştırılmasıyla bal üretimine ilave olarak polen üretimi ile gelir düzeyi artacaktır. Projemiz yüzde 70 devlet desteklidir. Proje kapsamında çiftçilere organik kovan, ana arı, temel petek ve sertifikasyon ücreti dâhil olmasıyla beraber çiftçilerimiz gelecek yıldan itibaren organik arıcılığa başlayacaktır” dedi.
Kahta Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Fahri Can ise konuşmasında, “Bir çok alanda olduğu gibi arıcılık alanında da organik üretim çalışmalarına başlandı. Adıyaman’da kurulan arıcılar birliğine arıcılarımızın büyük bir kısmı üye olarak daha modern ve organik arı ürünleri için çalışmalarını devam ettirmektedir. Kahta ilçesinde 9 çiftçimiz olmak üzere Adıyaman genelinde 50 çiftçiye 30’ar adet polen tuzaklı kovan, ana arı ve polen dağıtıldı” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adıyaman haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adıyaman ilinden Arıcılığa Polen Tuzaklı Kovan Desteği hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 14 Ağustos 2015 tarihinde saat 16 42’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Arıcılığa Polen Tuzaklı Kovan Desteği haberi güncellenecektir.

ADIYAMAN NAMAZ VAKİTLERİ

11 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  05:42
 • Guneş
  07:25
 • Öğle
  12:31
 • İkindi
  15:01
 • Akşam
  17:16
 • Yatsı
  18:48
Sayfa Başı