« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Arıca: Gençler maçında 3 puan şart

Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Erdoğan Arıca, Gençlerbirliği maçını kazanmaktan başka düşüncelerinin olmadığını söyledi. Arıca, "Biz iki maçı dışarıda kazandık. Oynarsanız, doğruları yaparsanız iç, dış saha kavramı ortadan kalkar” dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Arıca, Mehmet Cengiz Tesisleri'nde gazetecilere yaptığı açıklamada, Kürşat, Fahri, Zdravkov ve Bashir'in milli takım kamplarında bulunduğunu anımsatarak, “Bu futbolcuların olmaması taktik çalışma yapmamızı engelliyor. Çünkü bunlar, ilk 11'de görev alan futbolcular. Ama çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

Artık haftalık düşündüklerini, ilk düşüncelerinin de Gençlerbirliği maçı olduğunu ifade eden Arıca, kazanmaktan başka çarelerinin olmadığını kaydetti.

Çaykur Rizespor'un iç saha veya dış saha gibi bir ayrımı olmadığını ifade eden Arıca, “Özellikle Birinci Süper Lig'de iç saha, dış saha diye bir avantaj yok. Kaldı ki Çaykur Rizespor'un iç saha avantajı yok. Rakibe ve hakeme deplasman havasını hissettiren bir taraftarımız yok. Biz iki maçı dışarıda kazandık. Oynarsanız, doğruları yaparsanız iç, dış saha kavramı ortadan kalkar” diye konuştu.

Taraftardan takımını desteklemesini isteyen Arıca, “Eğer hedefimize ulaşacaksak bu oyuncuları coşturmalılar. Doksan dakika sonunda kaybedersek protesto etsinler. Oyuncular desteğe layıklar. Yaptıkları başarılı maçlarla bunu hak ediyorlar” dedi.

Çaykur Rizesporlu futbolculara gelen transfer tekliflerine değinen Arıca, “Futbolun gerçeği var. Anadolu takımları futbolcu üretip satacak, ekonomik yönden gelir sağlayacak. Oyuncularımızın çoğu (kulüpte kalacak mı, gidecek mi), bir çelişki içerisinde. Bu da oyuncularımızın kafasını meşgul edip yoruyor. Kalacakları da, gidecekleri de oynatıyorsunuz. Bu futbolculardan ne kadar verim alabilirseniz, o kadar faydalanıyorsunuz”  dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler