Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Arıboğan'dan Terim açıklaması

Futbol Federasyonu Başkan Vekili Lütfi Arıboğan, Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim'in sözleşmesinin uzatılması konusunda bir problemin olmadığını söyledi.

A.A
SON GÜNCELLEME
9. Türk Spor Yaralanmaları Artroskopi ve Diz Cerrahisi Kongresi'ne konuşmacı olarak katılan Arıboğan, toplantının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Arıboğan, Fatih Terim ile ilgili en ufak bir problemin olmadığını belirterek, “Sözleşmesinin uzatılmasıyla ilgili konu önümüzdeki günlerde biter”dedi.

Yoğun bir maç trafiğinin olduğunu ifade eden Arıboğan, “Şimdi daha rahat bir döneme girdik. Her şey arzu edildiği gibi devam edecek. Zaten Fatih Terim'in sözleşmesi sürüyor. Uzatma konusu ise önümüzdeki günlerde biter” diye konuştu.

(A) Milli Takım'ın, Estonya karşısında 2 puan kaybetmesiyle ilgili sorulara da Arıboğan şu yanıtı verdi:
“Henüz grup maçlarının başlarındayız. Kazanmamız gereken bir maçtı. Kazansaydık çok daha iyi olacaktı. Futbolda olmayınca olmuyor. Golü atıp kazanacağımız pozisyonlar oldu, gol gelmedi. Ne iddiamızda, ne başarımızda sapma var. İyi takımız. 2010 Dünya Kupası'na gitme konusunda en ufak tereddütümüz yok.”

Son dönemde futbolcuların fazla sakatlanması konusunda da Arıboğan, “Sakatlıkları bölmek gerekiyor. Futbolun sertliğinden dolayı yaşanan sakatlıklar ve adale sakatlıkları diye bölmek gerekiyor. Dönem dönem bu sakatlıklar olabilir. Artık futbolda tempo da yükseldi, maç sayısı arttı. Kulüplerimiz de sezon başındaki çalışmalarda titiz davranıyor. Yine de dönem dönem olabilir” diye görüş belirtti.


Bunları da Beğenebilirsiniz