Ege Haberleri

EGE

  Ariadne Naksos’da İzmir’de

  Hürriyet Haber
  15 Mayıs 2010 - 00:00Son Güncelleme : 14 Mayıs 2010 - 21:21

  İzmir Devlet Opera ve Balesi dünyada ilk kez 1912 yılında sahnelenen “Ariadne Naksos’da” operasını Türkiye’de ilk kez izleyiciyle buluşturacak.

  Bu haftanın kültür sanat gündemine İzmir Devlet  Opera ve Balesi’nin Türkiye prömiyeri damgasını vuracak. İZDOB, yarın akşam, Elhamra Sahnesi’nde Richard Strauss’un dünyada ilk kez 1912 yılında sahnelenen “Ariadne Naksos’da” operasını  Türkiye’de ilk kez izleyiciyle buluşturacak.

  Aylar süren çalışma

  Orkestrayı Ercan Yenal’ın yönettiği, Mehmet Ergüven’in sahneye koyduğu,  dekoru İsmail Dede’ye, kostümleri Gülay Korkut’a ait ön oyunlu tek perdelik  operada, sanatseverleri bir de hoş sürpriz bekliyor. İzmirli sanatseverler, “Ariadne Naksos’da”nın, çok iyi Almanca bilgisi  gerektiren önemli rollerinden birinde, İZDOB Müdürü Aytül Büyüksaraç’ın teklifine olumlu yanıt verip, aylardır çalışmalara katılan Almanya’nın İzmir Başkonsolosu Stefan Schneider’i izleme olanağı bulacaklar.

  18 Mayıs’ta tekrar

  Schneider, çalışma disiplinine ek olarak, “ortalığı karıştıran kahya” rolündeki performansıyla da İZDOB  sanatçılarından övgü alıyor. “Ariadne Naksos’da”, 18 Mayıs Salı akşamı, yeniden İzmirlilerle buluşacak.İZDOB, minik izleyicileri için 19 Mayıs Çarşamba günü saat 11.00’de  Selahattin Akçiçek Kültür Merkezi’nde “Kurbağa Prens” isimli çocuk balesini  sahneleyecek.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı