« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Arena'ya çivi bile çakılamıyor

Stadın devri yapılamadığı için sarı-kırmızılıların eli kolu bağlı. Yeni satılan 23 locanın, sahiplerine teslim işlemi Ağustos ayına bırakıldı.

Gökhan KARATAŞ / gkaratas@hurriyet.com.tr
SON GÜNCELLEME

Galatasaray Kulübü, Ekim ayında Türk Telekom Arena'daki 29 yeni locayı satışa sundu. Ocak'ta tamamlanması planlanan localardan 23'ü hemen alıcı buldu.

Tahmin edilenden fazla talep olmasına karşın yönetim kurulu, loca tesliminin Ocak yerine Ağustos ayında yapılmasına karar vererek, satışı durdurdu. 23 loca sahibi için de yeni sezona kadar boşta olan VIP koltuklar tahsis edildi.

Yönetimin bu ilginç kararının nedeni ise TOKİ-GSGM-Galatasaray üçgeninde yaşananlar. Daha doğrusu sarı-kırmızılı kulübün elini kolunu bağlayan bürokrasi engeli.

ASLAN'IN SABIR KÜPÜ

Geçtiğimiz yıl Türk Telekom Arena'nın geçici kabulü yapıldı. Kesin kabul için ise en az bir aylık süreden söz ediliyor. Nitekim Galatasaray'ın TOKİ'ye sunduğu 82 sayfalık liste için henüz bir adım atılmadı.

Mesela statta yer alan jeneratörler bile resmi olarak kulübün kontrolünde değil. Hal böyle olunca Galatasaray, yeni localara elektirik bağlamakta dahi zorluk çekiyor. Sözleşme gereği kulüp, stada bir çivi bile çakamıyor. Yani ortada oldukça karışık bir durum var.

SAĞLIK MERKEZİ BEKLEMEDE

Öyle ki Medical Park Hastaneler Grubu ile her konuda mutabakada varılmasına karşın, TT Arena'da yapılacak olan uluslararası çaptaki sağlık merkezi için de localardaki sorun geçerli.

Kesin kabulden önce stada yatırım yapmak istemeyen ve öncelikle ‘82 sayfalık rapor’da belirtilen eksiklerin tamamlanmasını bekleyen sarı-kırmızılılar, önümüzdeki günlerde sorun yaşamak adına loca satışını durdurdu. Talep olmasına karşın yeni locaların açılışı için yeni sezonun başlayacağı Ağustos ayı benimsendi.

3.5 MİLYON DOLAR GELDİ

Şu ana kadar satışı gerçekleşen yeni localardan kulüp kasasına toplam 3 milyon 588 bin dolar (6.6 milyon TL) girdi. Bir locayı 3 sezonluk olarak 156 bin dolara satan Galatasaray, kalan 6 locadan 936 bin dolar (1.7 milyon TL) daha kazanç elde edecek.

232 EK KAPASİTE

8'er kişilik localar, 52 bin 600 kişilik Aslantepe'nin kapasitesini 232 kişi arttıracak. Böylece Aslantepe, "Avrupa'nın en çok locaya sahip ikinci stadı" unvanını kazanacak.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler