« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Arena'daki Bursa maçı final gibi

Final maçlarını oynamakta zorlanan Beşiktaş’ı zorlu 7 eşik maçı bekliyor! Güneş’in Töre ve Quaresma’lı kanatları devreye sokması lazım. Vodafone Arena’daki maç yeni bir inanç için kritik.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME

İki erteleme takımın ritmini olumsuz etkiledi. Rhodolfo’nun sakatlığı, Ersan’ın gidişi endişe yarattı. Ligin ilk 10 maçında 27 gol atan Beşiktaş, 2. devre 17’de kaldı. Evet, daha az yedi ama bu takımın sırrı yediğinde değil, attığında saklı.

EŞİK MAÇ SIKINTISI

DÖRT yıllık temelleri olan bu Beşiktaş, hâlâ eşik maçlarını oynayamıyor. İlk devre derbi kazandı ama Kadıköy’de kaybettiği Fenerbahçe derbisi ve son Kasımpaşa maçları bu sıkıntının bariz göstergesi. Son 7 haftanın tüm maçlarının birer eşik olduğu düşünülürse siyah beyazlıları çok zorlu bir dönemin beklediği aşikâr.

ACiLEN TÖRE LAZIM

Güneş’in sezon başı formatına dönmesi kaçınılmaz. Bu anlamda Gökhan Töre’yi derhal takıma monte etmesi gerekiyor. Son düzlükte Olcay’dan ziyade Cenk Tosun, sıkışık oyunlarda da Kerim kozunu kullanması daha anlaşılır görünüyor. Özgüvenini kazanan Tolga da iyileşip eldivenleri almalı.

AÇILIŞ MAÇI KİLİT

Geçmişe oranla bu takım düştüğünde kalkabiliyor. Kasımpaşa kaybına rağmen şampiyonluk inancı korunuyor. Arena’daki Bursaspor açılışında galip gelirse oluşacak yeni atmosfer Beşiktaş’ı yarışta daha güçlü kılabilir.


Bunları da Beğenebilirsiniz