« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Arena’yı yeniden yıkılmaz kale yapalım

Bu sezon evindeki iki maçta 5 puan kaybeden sarı kırmızılılarda teknik direktör Hamza Hamzaoğlu, öğrencileri ile yaptığı toplantıda onlardan Türk Telekom Arena’da geri kalan 15 maçta 45 puan toplamalarını istedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

ŞAMPİYONLUĞUN anahtarı olan TT Arena’yı, Aslan yeniden ‘yıkılmaz kale’ yapmanın peşinde… Bu sezon çıktığı 2 maçta evinde 5 puan kaybeden G.Saray’da Hamzaoğlu’nun hedefi; TT Arena’da yani iç sahada oynanacak olan 15 maçta 45 puan toplamak… G.Saray, bu sezon galibiyet ile tanışamadığı evi Türk Telekom Arena’da sezonun ilk 3 puanını alıp ‘iç saha’ üstünlüğü yeniden kurmayı hedefliyor.
Teknik direktör Hamza Hamzaoğlu ve yönetimde Florya’da futbolcular ile yaptığı görüşmede bu detayın ve şampiyonluk şifresinin üzerinde duruyor.

‘ANTEP SERİ BAŞLANGICI OLSUN’

Geçtiğimiz yıl 77 puan ile elde edilen 20. şampiyonlukta Hamzaoğlu ile Arena’da bileği bükülmeyen G.Saray, G.Antep maçı ile yeni bir sayfa açmak istiyor. Bugünkü 90 dakikaya hem TT Arena’da taraftarı ile barışmak, hem de bir seri başlangıcı olarak bakılıyor. Florya’da oyunculara da TT Arena’nın şampiyonluktaki önemi anlatıldı.
G.Saray ilk 5 haftada deplasmanda 7 puan toplarken, evinde Osmanlıspor’a boyun eğerken, Mersin İY ile berabere kalmıştı.

GEÇEN YIL BURSA VE BAŞAKŞEHİR’E TAKILDI

GERİDE bıraktığımız sezon ise Cimbom, Prandelli ile başlayan Hamzaoğlu ile tamamlanıp şampiyonluğu elde ettiği yıl, TT Arena’da çıktığı 17 maçta sadece 9 puan kaybedip sahasında 42 puan topladı. Tüm sezon 9 puan kaybeden G.Saray, bu yıl iki haftada 5 puan bıraktı. Hamzaoğlu ile G.Saray, geçen yıl TT Arena’da 11 galibiyet ve 2 beraberlik alırken yalnızca Bursaspor ve Başakşehirspor’a toplam 4 puan verdi.
Hamza Hamzaoğlu, Gaziantep maçıyla TT Arena’da başarı serisinin yeniden start almasını istiyor.


Bunları da Beğenebilirsiniz