« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Arda'nın yokluğunda acı çekiyoruz

Galatasaray Teknik direktörü Gheorhe Hagi, İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçı öncesi düzenlediği basın toplantısında takımın son durumunu değerlendirdi.

Kadir ÇETİNÇALI - İSTANBUL / DHA
SON GÜNCELLEME

Hagi, Florya Metin Oktay Tesisleri'ndeki toplantıda şunları söyledi:

"İstanbul'da oynayacağımız bir lig maçı. Rakibimiz kazanabilecek bir takım. Türk ligini çok iyi bilen ve iyi tanıyan bir hocaları var. Rakibe de saygımız var. Disiplinli ve hırslı oynayayan bir takıma karşı oynayacağız. Biz tabi ki bu hafta boyunca iyi çalıştk. Motive olduk. İyi oynayarak 3 puan almayı düşünüyoruz. Oyuncularımın hepsi ile konuştum. Herkesin elinden geleni vermesini istedik. Bu maçı kazanmamız gerektiğini söyledim. Sadece yapacağımız işe konsantre olmaları istedim. Bana göre zor bir maç olacak ama kazanmak için çıkacağız.

Tabi ki bazı gazetelerde kupa ile ilgilendiğimiz yazılıyor, ama ben lig maçlarına da çok büyük önem veriyorum. Daha ligde çok maçımız var. Ligde puana ihtiyacımız var. Bunları da en iyi şekilde oynamak istiyoruz. Dolayısı ile tüm dikkatlerimizi konsantremizi bu maça vereceğiz. Bunu oyuncularımıza da söyledim.

Arda şu anda fizik kondisyon çalışmalarına devam edriyor. Neil cezalı, Hakan balta geçen haftaki sakatlığı nüksetti, Kewell'ın problemi devam ediyor. Anıl da antenmana çıkamadı, grip, oda yok. Pino 3 gündür takımla birlikte çalışor. Barış'ın durumu daha iyi, şu anda elimdeki olan kadrodan en iyisini çıkarmaya çalaşacağım. Kewell'ın genel durumunu sağlık ekibinden öğrenebilirsiniz. Yarın kadroda olmayacak oyuncuları söyledim. Son bir şey söylemek istiyorum. Çok fazla yorumlara girmek istemiyorum,. Spekilasyonlara cevap vermek istemiyorum. Musluk açıldı, başka spekilasyon yapmak istemiyorum. Ben burada yalnızca çalışmak için varım. Kendi işime konsantne oluyorum. Tüm sorumlululukları üstlenerek işime bakıyorum. Yapılan spekülasyonlana dur diyemem. Bunların çoğu oyun olduğunu düşünüyorum. İşime devam etmesiyi biliyorum…

Pino, tabikreli sakatlık geçirirse o sürede eskii takıma artı olacak bir oyuncu, ama benim bildiğim şöyle bir şey var. Oyuncu ne kadar s ürede uzak kalırsa o kadar sürede eski formuna kaşubabbilir. Bunun için en az bir aya ihtiyacı var. Ciddi bir sakatlık geçinrdi. Kendisini düşxünüyoruz. Yavaş yavaş eski formuna kavuşması isitiyorum..

Arda, için de spekülasyon yapıyorsunuz. Arda'nın ne zaman döneceğine bir şey söylememe ne zaman takımla başlayacak, bu konu hakkında ancak Arda cevap verebilir. Maalesef işler işyi gidiyordu ancak sakatlığı tekrar nüks etti. Maalesef biz bu konuda acı çekiyoruz. Arda çok önemli bir oyuncusu takımın. Kolay bir şey değil ama bununla böyle devam etmeliyiz ve onsuz da kazanmalayız. Benim kurallarımı biraz bozdu devre arasında onunla ilgili planlarım vardı. Ama bozuldu.

Her oyuncunun kendi şansı var. Her oyuncu kendi şansını yaratacak. Ben herkese şans tanıyorum. Bunun için Galatasaray'da oynuyorlar. Ama takımdaki yeri ve formayı almak kendi ellerinde olan bir olay. 6 yabancı benim için sorun değil. Herkese şans tanıyorum ama kuralada saygı göstermek lazım. Ben hermkese şans veriyorum . İnsua kendesini iyi hazırladı. Antenmanlara iyi çalışan bir oyuncu. Çağlar uzun bir sakatlık dönemi geçirdi. Yarın kiminle başlayacağım hala belli değil. Ona bugün karar verecğim.

Olimpiyat Stadı beni de oyuncuları da korkutmuyor. Futbolu her zaman her şartta oynamak zorundasınız. Kendimizi hazırlıyoruz. Her şartta oynamamız lazım. Bu kulüpte her zaman galibiyet için oynamak zorundasınız. Maçın nasıl biteceğini hep birlikte göreceğiz

Tugay ve bazı futbolcular ile aramın açık olduğu söyleniyor. Bunları kim sorduruyor size. Benim herkes ile aram iyi. İsterseniz bu şekilde yapmaya devam edin. Ben her zaman Galatasaray'da bulunduğum süre içinde herkes ile iyi ilişki içinde oldum. Buralara gitmek doğru değil. Böyle bir maç öncesi bu soru sorulur mu. Bu kulüpte iyi ilişki olmasına rağemen bana vurmak isteyenler olduğunu düşünüyorum. Bunlar kulis oylunları. Takımdaki işler çok iyi biz çok çalışoruz. Sadece deplaasmanda galibiyete ihtiyaçcımız var. Onun dışında hepsi menfaaet. Bu soruyu sorduntana bu şekilde cevap vermek istiyorum. Türkiye de bazı şeyleri iyi anlıyorum. Daha fazla konuşmak da istemiyorum.

Sezon sonunda olacak şeyler için konuşmam. Ben şu anda yarın ki maçı düşünüyorum. Ndan sonra kupa ve karabük maçları. Adım adım iylerlemek istiyoruz. Her konuda iyi çalışarak ve hedefylerimize ulaşarak her zaman önümüz deki maçı düşünüyoruz. Sezon sonunu şimdiden düşünmek doğru değil.

Biz de Fenerbahçe gibi bir seri istiyoruz. Bunu için çalışıyoruz. İnanıyoruz. Buna inanmasak o zaman her şey biter.

Neil için spekilasyonlara girmek istemiyorum. Kendisine izinleri ben verdim. Gitti geldi. Takıman teknik direktörü olarak böyle izinler veriliyor. Arammız daki ilişkiler çok iyi. Birisi bunları koparmak ve bölmek isteyenler var. Bunları okuyor ve duyuyorum.

Misimovic, konusuna gelince, Ben bu konuda spekülasyonlara girmek istemiyorum. Zamanında vermiş olduğum bir rapor var. Şu anda sadece elimizdeki oyunculardan bahsetmek istiyorum. O bildiri sunuldu açık ve net. O zamkan ki görüşüm bildirildi. Şu anda sadece elimdeki oyunculardan bahsetmek istiyorum. Galatasaray7da oynamak isteyen ve bunu yapabilen oyuncular için konuşmak istiyorum. Galatasay ne demek bunu çok iyi biliyorum. Gs da oynamak için bir futbolcunu neler yapması gerektiğini ve neler vermesi gerektiğini çok iyi biliyorum. Sizler benim iyi tanhıyorsunuz. Birinci kuralım mesleğineze saygı göstermek antenman yapmak ve terlemek. Bu yoksa benim için ismi ne olursa olsun biter ve gözüme giremez. Ben böyleydrim. Her anhtenmana çıktım çok iyi performans verdim. Benim isteklirim çok büyük. Onun dışında hepsi bir oyun,. Hiç kimseile paylaşyacağım bir şey yok. Gençekten çok üzüldüm. Son defa geldiğim sakan 5 tane paf takıma gönderilen oyuncuyu geri çağınrdım. Yöneticilerimiz ve başkanımız benden ranhdıman bekliyor. Bende oyuncularımdan bekliyorum. Sorumluluk bana ait olduğu için bu kararlar almam lazım. Sebebi sakız değil. Sakız olayı doğru değil. Buna gülüyorum.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler