« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Arda'nın numarasını bilene hediye var!

Barcelona Kulübü, Arda Turan'ın giyeceği forma numarası için tahmin yarışması başlattı. Numarayı doğru tahmin edecekler arasında yapılacak çekilişte kazananlara sürpriz armağanlar verilecek.

CHA
SON GÜNCELLEME

Arda Turan'ın Barcelona'ya transferinin yankıları sürüyor.

Barcelona Kulübü Arda Turan'ın formasını mağazalarında satışa sunarken, yıldız futbolcunun kaç numaralı formayı giyeceği ile ilgili olarak da taraftarlar arasında yarışma başlattı. Formanın numarasını doğru tahmin edenler arasında çekilecek kurada kazanan taraftar, Arda Turan imzalı forma kazanacak ve yıldız oyuncuyla bir araya gelme şansı bulacak.

İspanya basınında ve özellikle Barcelona'da çıkan gazetelerde Arda Turan'ın transferi manşetleri süslerken, Türkiye'de de Arda Turan ile ilgili ilginç detaylar ortaya çıkıyor.

ADNAN POLAT: ARDA'YI 5-3'LÜK FENERBAHÇE MAÇINDA BEĞENDİM
Galatasaray'da bir yıl oynayıp ardından 2005 yılında Manisaspor'a kiralanan Arda Turan'ı Manisaspor'dan sarı kırmızılı takıma geri çağıran ismin ise dönemin başkanı Adnan Polat olduğu ortaya çıktı.

Akşam gazetesine konuşan Adnan Polat, o ilginç hikayeyi ve bugünkü duygularını anlattığı haberde, "Fenerbahçe'yi, Manisa'nın 5-3 yendiği maçta Arda'yı çok beğendim. Bizden gittiğini bilmiyordum. Açtım Adnan'a (Sezgin) sordum. Telefonunu istedim. Arda'yı çağırdım. 'Sezon bitince İstanbul'a gel' dedim. O da atladı geldi. 2 sene sonra da kaptan yaptım. '22 yaşında kaptan olur mu?' diye beni yerden yere vurdular. Akıl, yetenek, iletişim meselesi." ifadelerini kullandı.

ERSUN YANAL: ARDA LAYIK OLDUĞU YERE GELDİ
Bu arada o dönem Manisaspor'u çalıştıran teknik direktör Ersun Yanal da yaptığı açıklamada, "Çok mutlu oldum. Arda layık olduğu yere geldi, hak ediyordu orada olmayı. Gelebileceği en üst noktada. Bileğinin hakkıyla orada. Hak ederek geldi. Türkiye’de yaşadığı darbelere rağmen geldi. Ben onunla gurur duyuyorum. Çorbada biraz tuzum olduğu için mutluyum. Onun bana yazdığı o mektubu asla unutamam. Beni çok onore etti. Bir futbolcunun yöneticisine söyleyebileceği bundan daha güzel bir şey olamaz." dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler