Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Arda'nın durumu korkutucu değil

Bursa yenilgisi sonrasında morali bozulan Galatasaray'a kaptan Arda Turan'dan iyi haber geldi.

Kadir ÇETİNÇALI, İstanbul-DHA
SON GÜNCELLEME
İki ay önce ameliyat olduğu kasığındaki ağrıların tekrarlaması üzerine ameliyat olduğu doktora kontrole giden Arda Turan'ın ağrılarının korkutucu olmadığı saptandı.

G.Saray Kulübü'nün resmi internet sitesinden Arda Turan'ın rahatsızlığı için şu açıklama yapıldı.

"Antalyaspor kupa maçından sonra sol kasık bölgesinde ağrıları başlayan Arda Turan'ın yapılan tetkik ve kontrollerinden sonra osteitis pubis tanısının hem klinik, hem de radyolojik olarak ortadan kalktığı ve bu sakatlığa yönelik şikâyetlerinin geçtiği saptanmıştır.

Sağ kasık bölgesinden kasık fıtığı operasyonu geçiren sporcumuzun ameliyatlı tarafında herhangi bir şikâyeti olmadığı tespit edilmiştir. Yapılan tetkikler ve kontrollerde sol da daha belirgin olmak üzere, çift taraflı karın kaslarının alt yapışma yerinde zorlanma ve tendinitis tanısı konmuş, tedavisine başlanmıştır.

Yapılan kontroller esnasında sol kasık kanalında minimal genişleme tespit edilmiş, bu durumun cerrahi bir müdahaleyi gerektirecek boyutta olmadığı görülmüş ancak sporcumuzun sağ kasık bölgesindeki operasyonunu da gerçekleştiren Sn. Op. Dr.Ulrike Muschawenk'in de görüşünü almak üzere bu sabah Almanya'ya giden ve Muschawenk tarafından kontrolü yapılan sporcumuzun tanısı doğrulanmış ve şu an için cerrahi bir müdahaleye gerek olmadığı kararına varılmıştır.

Oyuncumuzun bundan sonraki tedavi ve sahaya dönüş çalışmaları Metin Oktay Tesisleri içinde bulunan Medical Park Sağlık Merkezi'nde sürdürülecektir."

  


Bunları da Beğenebilirsiniz