Gündem Haberleri

  Ardahan'da kar ve tipi yolları kapattı

  Deniz BAŞLI/ ARDAHAN (DHA)
  03.10.2011 - 13:02 | Son Güncelleme:

  Karadeniz Bölgesi’nden gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisine giren Ardahan’da kar yağışı, karayollarını ulaşıma kapattı. Ardahan- Şavşat ve Ardahan- Posof karayollarını ulaşıma açma çalışmaları sürüyor.

  Ekim ayında başında etkili olmaya başlayan kar yağışı, Ardahan’da yaşamı olumsuz etkiledi. Deniz seviyesinden 2 bin 640 metre yükseklikteki Ardahan ile Artvin’in Şavşat İlçesi arasındaki karayolu, Sahara Mevkii’nde, Ardahan- Posof karayolu da Ilgar Dağı Mevkii’nde yoğun kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapandı. Kar kalınlığı 10 santimi geçerken, kar ve tipi yüzünden sürücüler zor anlar yaşadı. Kar yağışı ve tipi nedeniyle ilerlemekte güçlük çeken sürücüler dönmek zorunda kaldı.

  Olumsuz hava koşullarına karşı sürücüleri uyaran Karayolları yetkilileri, "Özellikle sürücüler yüksek kesimlerdeki yolları kullanırken dikkatli olmalılar. Sürücülerimizden bundan sonra kışa hazırlık anlamında yanlarında takoz, zincir ve çekme halatı bulundurmalarını istiyoruz" dedi.

  Öte yandan kar yağışı Ardahan’ın Damal İlçesi’nde de etkili oldu. Sabah saatlerinde başlayan kar yağışı nedeniyle Damal ilçe merkezi beyaza büründü. Aralıklarla yağan kar yağışı, öğle saatlerine doğru kesildi.


  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı