Ardahan'da Hollanda’ya çoban köpekli protesto - Ardahan Haberleri
Ardahan Haberleri

ARDAHAN HABERLERİ

  Ardahan'da Hollanda’ya çoban köpekli protesto

  DHA
  20 Mart 2017 - 11:57Son Güncelleme : 20 Mart 2017 - 11:58

  Ardahan'da Hollanda’ya çoban köpekli protesto

  Deniz BAŞLI/ ARDAHAN, (DHA)- ARDAHAN'da bir araya gelen bir grup, Kangal ve Çoban köpeği sahibi, Hollanda'yı protesto etti.
  Dün Kentpark'ta Kangal ve Çoban köpekleriyle toplanan gençler, Hollanda polisinin tavrını protesto etti. Belediye Başkanı  Ak Partili Faruk Köksoy da paraka gelip protestoculara destek verdi. Bir açıklama yapan Belediye Başkanı Faruk Köksoy, şunları söyledi:
  "Ülkemize yönelik, Müslümanlara ve Cumhurbaşkanımıza yönelik Avrupa’da ki devletlerin, Hollanda’nın, İsveç’in, Almanya’nın, Belçika’nın, İsviçre’nin Türk insanına yönelik yaptıkları aşağılayıcı ve tiksindirici kanun dışı uygulamaları protesto için burada toplanan herkesi tebrik ediyorum. Burada gösterilmeye çalışılan ortada masumane, tamamen demokratik kurallar içerisinde insan hakkı olan eylemleri, ifade hürriyetini ortaya koymak için toplanan Müslüman Türklere karşı, Hollanda’daki insanımıza karşı itleriyle, atlarıyla ve coplarıyla işkence tarzı eylemlere bulunan devlet görevlilerini kınamak için ve dikkat çekmek için Ardahanlı gençlerimizin köpekleriyle toplanması, bu insanlık dışı, demokrasi dışı uygulamalara karşı dikkat çekmeleri taktire şayandır."

  FOTOĞRAFLI

  Etiketler:
  YASAL BİLGİLENDİRMEHurriyet.com.tr’nin Yerel Haberler bölümünde, DHA ve İHA’nın abonelerine gönderdiği haberler otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde bu bölüme editoryal müdahalede bulunmamaktadır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.
  ArdahanBugün14 ºCÇok Bulutlu
  • Cuma11 ºC
  • Cmts14 ºC
  • Pazr17 ºC
  • Pzts14 ºC
  • Salı14 ºC
  • Çarş16 ºC

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı