Gündem Haberleri

  Ardahan'a gönderilen yardım poşetlerine tepki

  Erdal DURAK/GÖLE (Ardahan), (DHA)
  20.07.2007 - 13:01 | Son Güncelleme:

  İSTANBUL Esenyurt Belediye Başkanı AKP'li Necmi Kadıoğlu'nun Ardahan'ın Göle İlçesi'ne gönderdiği yardım poşetleri, muhalefet partilerinin tepkilerine yolaçtı. Bazı CHP ve DTP'liler, üzerinde ‘Esenyurt Belediyesi’ yazan içinde gıda maddesi bulunan yardım poşetlerini parçalayarak sokağa döktü.

  Göle'deki olay bugün saat 09.30 sıralarında Belediye Kültür Merkezi önünde meydana geldi. Cumhuriyet Meydanı'ndaki Kültür Merkezi binasındaki yardım poşetleri, belediye tarafından kiralanan Kars plakalı bir minibüse doldurulup Susuz İlçesi'nin Çamlıçatak Köyü'ne götürülmek istendi. Bu sırada CHP ve DTP’lilerin farkettiği üzerinde ‘Esenyurt Belediyesi’ yazan poşetlerin bulunduğu minibüs saldırıya uğradı. Partililer, minibüse doldurulmak istenen ve içerisinde, yağ, şeker, çay ve pirinçin bulunduğu yardım poşetlerinden bazılarını parçalayarak sokağa fırlattı. Çıkan tartışma üzerine olay yerine gelen polis, yardım paketlerinin dağıtımından kaynaklanan tartışmayla ilgili olarak tutanak tuttu. Minibüsteki yardım poşetleri, Kültür Merkezi'ndeki depoya konuldu.

  CHP ve DTP'li partililer, Cumhuruyet Savıcılığı'na suç duyurusunda bulunurken, Göle Belediye Başkanı AKP'li Sabri Muratoğlu, bu yardımın her yıl gönderildiğini ancak bu yıl seçimlere denk geldiğini savundu. AKP İlçe Başkanı Cengiz Çapan ise “Belediyemizin bilgisi dahilinde Esenyurt Belediyesi'nin fakir fukaraya yardımıdır. Fakir fukara yardım almasın mı?” dedi.

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı