« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Arda'dan F.Bahçe forması sözü

Galatasaraylı futbolculardan Arda Turan, Kazım Kazım ve Emre Çolak, lösemili çocuklara moral ziyaretinde bulundu.

SERHAN TÜRK - İSTANBUL / DHA
SON GÜNCELLEME

GALATASARAYLI FUTBOLCULARDAN ANLAMLI ZİYARET / Foto Galeri

İstanbul Üniversitesi (İ.Ü) Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde tedavi olan lösemili çocuklarla bir araya gelen futbolcular, çocuklara imzalı formalar hediye etti.

Çocuklarla sohbet eden Arda, kendilerine forma getirdiklerini belirterek, hangi takımı tuttuklarını sordu. Mert isimli bir çocuk, Fenerbahçeli olduğunu belirtince Arda, “Sen şimdi bu Galatasaray formasını al, sana Fenerbahçe'den de Emre ağabeyin formasını getiririz” dedi. Bir çocuk da oyunculardan formanın altını da isteyince Arda, şort da getirecekleri sözünü verdi.

Ziyaret sırasında oyunculara Fakülte Dekanı Özgün Enver, FIFA kokartlı eski hakem Muhittin Boşat, Davutpaşa Kulübü Genel Kaptanı Davut Kılıç, Yayla Kulübü Genel Kaptanı Metin Sönmez, Şehreminispor Teknik Direktörü Mehmet Erdoğan de eşlik etti.

Arda, ziyaret sırasında AA muhabirine yaptığı açıklamada, çocukları mutlu edebilmek için ziyarette bulunduklarını belirterek, şunları söyledi: “Bu hastalıkta moralin çok önemli olduğunu biliyoruz. Onları biraz olsun mutlu edebildiysek, ne mutlu bize. Her zaman yanlarındayız. Biz zaten sürekli gelip, gidiyoruz. Bugün çocuklar kameraları da görüp, biraz mutlu olsunlar istedik. Sağolsun Özgün hocamız ve buradaki hocalarımız bizimle irtibatı koparmıyorlar. Büyük bir özveriyle büyük bir sevgiyle mesleklerini yapıyorlar. İnşallah emeklerinin karşılığını, bu çocukları sağlıklarına kavuşturarak alırlar.”

ULTRASLAN ŞÜKRÜ DİNÇ'İ DE ZİYARET ETTİLER

Arda, Kazım ve Emre, başka bir bölümde tedavi olan Galatasaray'ın Ultraslan taraftar grubunun üyesi lösemi hastası 19 yaşındaki Şükrü Dinç'i de ziyaret ettiler.

Şükrü Dinç'in babası Hüseyin ve annesi Ümmü Dinç, gözyaşları içinde futbolculara teşekkür etti. Hastaneye getirdikleri formaları diğer bölümde dağıtan futbolcular, Şükrü Dinç'e forma sözü verdi. Bu arada, Kazım üzerindeki eşofman üstünü çıkarıp, Şükrü'ye verdi. Arda, Şükrü'yü daha önce de ziyaret ettiğini belirterek, “Acil şifalar” diledi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler