« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Arda Turan'dan G.Saray'a dönüş sinyali

Atletico Madrid’den ayrılabileceği konuşulan Arda Turan AS Gazetesi’ne verdiği röportajda şu an için Galatasaray’a dönmeyi düşünmediğini belirtti ancak "Fernando Torres’in buradan ayrılması gibi günün birinde sarı-kırmızılı formayı tekrar giyeceğim. Atletico benim evim ama Galatasaray hayatım" dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Gelecek sezon ile düşüneleri sorulan 25 yaşındaki yıldız, “Yıldız oyuncu yoktur, oyuncu grubu vardır. Biz de buna sahibiz. Aile gibi hissediyorum. Kaliteli isimlerden kurulu bir takımız. Büyük başarılara imza atabiliriz” dedi.

Adaptasyonu sorulan Arda, “Geçen sene yeni bir kulübe, farklı bir ülkeye gelmiştim. Şimdi olcukça rahatım. Akıcı bir şekilde İspanyolca konuşamıyorum ama denemeye devam ediyorum. Hemen hemen her şeyi anlayabiliyorum. Ayrıca futbolun lisanının her yerde aynı olduğunu düşünüyorum. Sahada takım arkadaşlarımın gözüne baktığımda birbirimizi anlayabiliyoruz” şeklinde cevap verdi.

Emre’nin takıma katılmasının kendisi için önemli olduğunun altını çizen milli oyuncu, “Emre’yi her zaman takdir ettim. Onunla soyunma odasını paylaşmak çok güzel. Oldukça tecrübeli ve kampta bizimle beraber oldu. Pek çok ülkede üst düzey takımlarda forma giydi. İtalyanca, İngilizce, İspanyolca ve Türkçe konuşan tecrübeli birinin varlığı özellikle genç oyuncular için çok önemli” dedi.

Galatasaray’a döneceği söylentileri de sorulan Arda, “Şu an Atletico’da mutluyum. Galatasaray’ın beni istediği şeklinde haber çıkması normal. Şu an için böyle bir planım yok. Fernando Torres’in buradan ayrılması gibi günün birinde sarı-kırmızılı formayı tekrar giyeceğim. Üç yıl daha burada sözleşmem var. Atletico benim evim ama Galatasaray hayatım. Futbol terimleriyle konuşursak, aktif sporuluğumun öleceği yer de orası olacak” şeklinde konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz