« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Arda Turan'dan Fenerbahçe açıklaması

Barcelona'da forma giyen Arda Turan, Fenerbahçe'nin kendisine yaptığı transfer teklifi konusunda ilk kez konuştu. Yıldız oyuncu, "Galatasaraylı olmasaydım 50 kere Fenerbahçe ile anlaşırdım. Aziz Yıldırım'la aram çok iyidir" dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Barcelona'nın Türk starı Arda Turan, Lassa'nın İspanyol ekibine sponsor olduğu günün akşamı yapılan özel programa katıldı. Şirket yöneticileri ve gazetecilerin yemeğine katılan Arda Turan'ın yanında kız arkadaşı Aslıhan da vardı. Arda Turan burada yaptığı açıklamalarda transfer süreciyle ilgili önemli detayları paylaştı, G.Saray'dan nasıl ayrıldığını, neden F.Bahçe'nin ısrarlı teklifini geri çevirdiğini açıkladı:

Arda Turandan Fenerbahçe açıklaması
"AZİZ YILDIRIM'LA ARAM ÇOK İYİDİR"
"G.Saray’dan sorunlu ayrıldım. Benim toplasanız 3 tane kötü oynadığım bir maç yoktur. Ben daha 23 yaşındayken her türlü şöhrete ve paraya ulaşmıştım. Yurtdışını tercih ettim. O dönemde F.Bahçe beni çok istedi . Eğer çok iyi bir G.Saraylı olmasaydım 50 kere F.Bahçe ile anlaşırdım. Aziz Yıldırım'la aram çok iyidir. Ne zaman karşılaşsak sohbet ederiz.

Arda Turandan Fenerbahçe açıklaması
"BARCELONA'DA HER GÜN YENİ BİR ŞEY ÖĞRENİYORUM"
Şu anda hayallerimin olduğu kulüpteyim. Hoca, futbolcular ve idareciler büyük ilgi gösterdiler bana. Atletico'ya gelirken daha çok endişelenmiştim. Şimdi kendime çok güven var. Transfer olurken hocamız Luis Enrique bana 'Sana ihtiyacımız var. 4 ay idman yapacaksın' dedi. Dolayısıyla başından beri kiralanmama onay vermedi. O da istemiyordu ben de istemiyordum. Yoksa ciddi teklifler geliyordu. Burası okul gibi. Her gün yeni bir şey öğreniyorum.

"MADRİD'DE TEK TİP İNSAN VARDI, BURADA İSE..."
Barcelona şehir olarak çok kozmopolit. Her türden insan görebiliyorsunuz. Madrid'de tek tip insan vardı. Buraya Dünya'nın her yerinden turist geliyor. Yani bana da çok sıcak geliyor. Burada mutluyum. Evim çok güzel bir lokasyonda. Orada evler 10 ila 30 milyon Euro Arasında satılıyor. İdman ve stada 10 dakikalık mesafedeyim. Çok mutlu olduğumda Instgram'da birşey paylaşırım. O evde mutluyum, bu şehirde ve bu takımda çok mutlu olduğum için fotoğraf paylaşıyorum. Dili ilerlettim. Ingilizce'yi de Aslıhan sayesinde öğreneceğim. Bana evde ders veriyor (kahkaha atıyor). İkimiz de çok mutluyuz."

Arda Turandan Fenerbahçe açıklaması İŞTE ARDA TURAN'IN MUHTEŞEM EVİ

"ATLETICO'NUN ZAYIF YÖNLERİNİ SÖYLEDİM"
"Herkes bana G.Saray-Atletico maçına gelip gelmeyeceğimi sordu. Ben niye geleyim? Öyle bir şey olamaz. Şu anda ben Barcelona takımın futbolcusuyum. Özel izinle maç izlemeye gitmek diye bir şey olamaz. Burada her gün düzenli idmana çıkıyorum. Şöyle bir şey oldu yalnız. G.Saray ilk Atletico ile eşleştiğinde Selçuk İnan ve Hamza Hoca'ya bana sorduklarında Atletico'nun Zayıf yanlarını söyledim. Atletico'nun insanı sinir eden bir yapısı var ama sistem takımıdır. Ve ne olursa olsun istediği skoru yakalamaya Çalışır ve o maç o şekilde biter."

Arda Turandan Fenerbahçe açıklaması
"LETONYA MAÇI BENİ BİTİRDİ"

"İnsanlar Hollanda maçındaki yüz ifademi soruyor bana. Ben Letonya maçında inanılmaz yoruldum. Hayatımda bu kadar yorulduğumu hatırlamıyordum. Ertesi gün kıpırdayacak halim yoktu. Dolayısıyla benim Hollanda maçında oynamam gerekiyordu. İkinci yarının ortasında kadar da oynadım. Letonya maçı sonrası moral olarak bitmiştik. Bir konuşma yaparak 'Letonya'yı yenip Hollanda'ya yenilebilirdik. Bir de öyle bakalım. Morallerimizi yüksek tutalım arkadaşlar. Hollanda'yı yenebiliriz' dedim. Ortaya böyle bir sonuç çıktı. Gruptan Çıkma şansımız yüzde '70'lere yükseldi."

Arda Turandan Fenerbahçe açıklaması
"MAGAZİN FİGÜRÜ OLMAM DOĞAL"

"Türkiye'ye ne zaman gitsem anında magazin sayfalarındayım. Çünkü hangi mekana gitsem zaten o civarda magazinci oluyor. Tavla oynuyorum Karşımda magazinci, dondurma yiyorum yine Karşımda magazinci. Bir gün çiçekçiye para vermedim. Ertesi gün 'Arda çiçekçiye para vermedi' haberi çıktı. Bunlar hoş değil ama onlara da laf edemiyorum. Bugüne kadar 1 defa dahi olsun 'Çekmeyin' demedim. Barcelona’da oynuyorum, iyi bir futbol hayatım var. Benim magazincilerin ilgisini çekmem gayet normal. Dünya'nın her yerinde bu böyledir." (Akşam)


Bunları da Beğenebilirsiniz