« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Arda Turan: "G.Saray'la bağlarım kopmaz"

Arda Turan ve Emre Belözoğlu, Dündar Keşaplı'ya konuştu.. arda, Galatasaray'la ilgili mesajlar gönderirken, Emre ise Türk futbolunun gidişatı ve F.Bahçe'nin rakipleri hakkında yorumlar yaptı..

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Emre Belözoğlu TRT SPOR'dan Dündar Keşaplı'ya açıklamalar yaptı..

Öncelikle Chelsea’yi yenerek Süper Kupa'yı kazandıkları için çok mutlu olduğunu, finalde güzel bir futbol oynadıklarını ve herkesin bu galibiyette büyük emeği olduğunu ifade eden Emre "Takımda Arda gibi bir Türk oyuncuyla olmak da güzel bir duygu. İki Türk oyuncunun önemli bir kulüp olan Atletico Madrid'de oynaması ülkemiz adına önemli ve gurur verici" dedi. Arda'nın çok iyi bir arkadaş ve kardeş olduğunu da ekleyen Emre, bu kulüpteki görevlerinin en iyisini sunmak olduğunu kaydetti.

Hem saha hem de saha dışında ülkelerini en iyi şekilde temsil etmeye çalıştıklarını vurgulayan Emre Belözoğlu, "Kısa süre önce takımdaki yerimi aldım ve adapte olduğumu düşünüyorum. Hocamız da görev verdiği sürece en iyi şekilde görevimi yerine getireceğim" diye konuştu. Emre, başkanın kendisi için 'Emre’ye güveniyoruz, kendisi başarılı ve kaliteli bir oyuncu' yönündeki güven veren sözlerine de layık olmaya çalışacağını vurguladı.

Bu arada Türk takımlarının Avrupa'daki durumu hakkında da konuşan Emre, Arda ile birlikte Bursaspor ve Trabzonspor'un elenmesine çok üzüldüklerini belirterek, "Kura çekimlerini de Arda ile beraber internetten takip ettik. Avrupa Ligi'nde Fenerbahçe'nin kolay bir grubu yok. Kendilerine başarılar diliyorum, tur şanlarının olacağını düşünüyorum" dedi.

Türk futbolunun Avrupa'da daha çok takımla mücadele etmesi gereken bir dönemde ne yazık ki istenilen sonuçları alamadığını ifade eden başarılı futbolcu; "Dilerim Fenerbahçe kendi grubunda başarılı olur. Aynı dileklerim Şampiyonlar Ligi'nde mücadele edecek olan Galatasaray için de geçerli. Böyle durumlarda, yani uluslararası müsabakalarda ayrımcılığı bırakıp, birlikteliğimizi konuşmamız gerekiyor. Özellikle son yıllarda Türk futbolunun geriye gittiği bir dönemde, yıldız futbolcu çıkartamadığımız bir dönemde herkesin birlik ve beraberlik göstermesi Türk futbolu adına çok daha iyi olacaktır diye düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

Hollanda ile oynanacak olan milli maçla ilgili olarak da konuşan Emre Belözoğlu, "Yeni bir jenerasyon dönemi yaşıyoruz, yeni bir takım ve oyuncularla acele etmemek gerekli. Çok deneyimli, başarılı bir teknik adam olan Abdullah hocamızla birlikte, bu yeni jenerasyonla takımımızı ve Türk futbolunu güzel günler beklediğini düşünüyorum. Hocamızın koyduğu bir hedef var ve Hollanda önünde grubu lider olarak bitirmeyi de başarabileceğimize inanıyorum. Yeter ki iyi konsantre olalım ve çok çalışalım" mesajını verdi.

Bu arada son 2,5 aydır İspanya'da olduğunu ve geldiği günden bu yana hayatında çok şeylerin değiştiğini ifade eden Emre Belözoğlu, Avrupa'da insanların çok farklı çalıştığını vurgulayarak; "Bu güne kadar 3 ayrı Avrupa Ligi'nde forma giydim ve İspanya liginin diğer liglere oranla her yönüyle farklı bularak beğeniyorum" dedi. Emre Inter'i ve Interli taraftarları da unutmadığını belirterek Emre, sık sık eski dostlarıyla da irtibat halinde olduğunu sözlerine ekledi.

ARDA: "GALATASARAY ILE BAĞLARIM HİÇBİR ZAMAN KOPMAZ"

Dündar Keşaplı'nın sorularını yanıtlayan Arda Turan ise, öncelikle Chelsea galibiyetinden dolayı mutlu olduğunu belirtirken, "Oyunumuz tamamı ile Falcao üzerine kurulu ancak biz yine de ekip oyunu oynuyoruz. Kazansak da kaybetsek de bu bir takım oyunudur ve bu nedenle bağlarımızın güçlü olması gerekiyor" dedi.

Kısa sürede takımın ve taraftarların gözdesi haline gelen Arda, Madrid’de oynadığı için çok mutlu olduğunu belirterek, "Benim için önemli olan verilen görevi en iyi şekilde yerine getirmek. Her zaman iyi oynamayabilirim ama mutlaka çok iyi mücadele ederim. Bu benim hayat felsefem oldu. Herhalde taraftarlar da bunun farkında ki beni bu nedenle bağırlarına basıp seviyorlar" dedi.

Emre Belözoğlu ile çok iyi arkadaş olduklarını da vurgulayan Arda, "Biz sonuçta gurbetteyiz ve ister istemez birbirimize ihtiyacımızın olduğu anlar oluyor. Emre ağabeyi çok severim. Hayatımda örnek aldığım biridir ve bu yüzden de beraber aynı kulüpte top oynadığımız için ayrıca çok mutluyum" ifadelerini kullandı.

 Fatih Terim ile Galatasaray'ın çok iyi bir dönemden geçtiğini ifade eden Arda Turan, Galatasaray'ın Şampiyonlar Ligi'ndeki kurasını da değerlendirirken, "Bana göre çok iyi bir gruba düştüler, şanslı olduklarını düşünüyorum. Her maça konsantre olarak, gruptan çıkacaklarına inanıyorum. İnşallah gruptan en iyi şekilde çıkarız" dedi.

Bu arada dünkü Bursaspor mücadelesini TT Arena'dan takip eden Arda Turan, Chelsea maçını tribünlerden izleyen Galatasaray başkanı Ünal Aysal ile Genel Müdür Lütfi Arıboğan hakkında konuşarak; "Sağ olsunlar bizleri izlemeye gelmişler. Zaten benim Galatasaray'la bağlarım güçlü ve kopması da imkansız" yorumunda bulundu.

Bu arada "kariyerini Türkiye'de tamamlamak ister misin?" sorusuna ise "Zamanı gelince düşünürüm" yanıtı veren Arda Turan, Hollanda milli maçıyla ilgili olarak da konuşarak, "İyi başlamak istiyoruz. 2014 için önemli bir sınav ve inşallah aile ortamımızda, Abdullah hoca ile bunu da başarırız" diyerek sözlerini noktaladı.


Bunları da Beğenebilirsiniz