GeriFutbol Arda mutlaka gitmeli
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Arda mutlaka gitmeli

Arda mutlaka gitmeli
refid:15054225 ilişkili resim dosyası

Galatasaray ve Milli Takım'ın unutulmaz futbolcusu Uğur Tütüneker, Arda Turan'ın, bu sezon kesinlikle yurtdışına gitmesi gerektiğini belirterek, "Gideceği ülke İspanya olmalı. Çünkü üst düzeyde bir tekniğe sahip. Temposunu arttırırsa bana göre her ülkede top oynar ama İspanya onun için daha uygun" dedi.

Uğur Tütüneker, yeni sezonda Orduspor'un teknik direktörlüğünü yapacak. Tütüneker teknik direktörlük konusundaki mutlak amacanın ise Galatasaray teknik direktörü olmak olduğunu söyledi. 

AMACIM GALATASARAY TEKNİK DİREKTÖRÜ OLMAK 

Radyospor'da Özgür Sancar'la Haber Özel Programı'na konuk olan Tütüneker, öncelikli amacının Orduspor’u başarıya götürmek olduğunu belirterek, "Önce başarılı olmalıyım. Şu anda Galatasaray teknik heyeti için yeterli değilim. Ama Galatasaray teknik direktörü olmak istiyorum. Bu, benim için uzak bir hedef… Ama mutlâka gerçekleştirmeyi düşündüğümü bir hedef" şeklinde konuştu.   

ARDA'NIN TERCİHİ İSPANYA OLMALI  

Arda, yurtdışında seçim yaparken çok dikkatli olması gerektiğini savunan Uğur Tütüneker, "Kendi futboluna uygun bir ülke seçmeli. Teknik kapasitesi çok yüksek; temposunu arttırırsa her ülkede oynar. Ama daha çok tekniğin ön plana çıktığı ülkelerde oynaması gerekir. O nedenle İngiltere’den ziyade İspanya’da başarılı olabileceğini düşünüyorum. İspanya’da çok başarılı olur.

Arda, kesinlikle yurtdışına gitmeli. Arda Turan, mutlak ve mutlak yurtdışına gidip, Türkiye’yi en iyi şekilde temsil etmeli" şeklinde konuştu.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle