« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Arda kesin konuşmasın"

Galatasaray’ın eski futbol şube sorumlusu Ergun Gürsoy, Radyospor’da Özgür Sancar’la Haber Özel Programı’nda birbirinden ilginç açıklamalar yaptı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Büyük takımların birbirinden oyuncu transfer etmesinin gayet normal olduğunu savunan Gürsoy, “Kimse formasını sattı edebiyatı yapmasın. Emre Belezoğlu Avrupa’dan tekrar Galatasaray’a dönüyordu. O zamanki yönetim parasızlıktan alamadı. Galatasaray taraftarı Emre’ye tepki göstermekte haksız” dedi.

Arda’nın iyi bir para verilmesi durumunda Avrupa’ya gitmesi gerektiğini savunan Gürsoy, “Arda kesin konuşmasın, fikirleri değişir. İleride başka bir Türk takımına da gidebilir” şeklinde konuştu.
 
KEWELL BİR YIL DAHA KALMALI 

Bence Kewell, Galatasaray’a faydalı bir oyuncu. Bir sene daha kalırsa Galatasaray’a katkı sağlar. Bence kalmalı.
 
HER BAŞARISIZ SONUÇTA ARDA GÜNDEME GELMEMELİ

Arda çok becerikli, nüktedan, akıllı bir çocuk. Ama Galatasaray kaptanlığı onun için biraz erken oldu. Ama tarihimizde bu kadar genç yaşta kaptan olan başka futbolcular da vardı. Örneğin Turgay Şeren. Ayrıca Arda kaptan diye tüm sıkıntılarda hep onun ismi gündeme getirilmemeli. Esas sorumluluk idarecilerindir.
 
ARDA, İSPANYA YA DA İNGİLTERE’DE 10 NUMARA OYNAYAMAZ

Arda’ya iyi bir para veriyorlarsa gitmesinde fayda vardır. Ben Avrupa’da bir takıma gitmesinden yanayım; ancak Arda, İspanya, İngiltere gibi liglerde 10 numaralı formayı biraz zor giyer.
 
KESİN KONUŞMAMALI TÜRKİYE’DE BAŞKA TAKIMA DA GİDEBİLİR

Arda, Türkiye’de Galatasaray’dan başka bir takımda oynamam diyor; ama bugüne kadar yaşadıklarımız gösteriyor. Bu fikirleri değişebilir. Arda’nın bu kadar peşin konuşmaması gerekiyor. Üstelik ileride başka bir takıma gitse buna sebeb de bulunur.
 
BÜYÜK TAKIMLARIN BİRBİRİNDEN OYUNCU ALMASI SON DERECE ETİKTİR

 
Üç büyük takım birbirinde transfer yapabilir. Ben bu transferlerin bu işin tuzu biberi olduğuna inanıyorum. Birbirinden transfer yapmak bu işin rengidir. Etik açıdan bir problem yok. Futbolcu profesyonel çıkarlarını düşünür. İstediği yere gitmekte serbesttir. Kimsenin çamur atmaya hakkı yoktur. “Formasını sattı gitti, doğuştan şu takımlıydı” lafları hikayeden ibarettir.
 
EMRE, İNGİLTERE’DEN TEKRAR G.SARAY’A DÖNMEK İSTEDİ MECBURİYETTEN F.BAHÇE’YE GİTTİ
 
Emre Belezoğlu’na tepki gösteren Galatasaray taraftarı haksızdır. Emre, önce Galatasaray’a gelmek istedi. O zaman Galatasaray’ın durumu parasal olarak çok kötüydü. O parayı vererek alamayacaklarını bildikleri için ses çıkarmadılar. Emre, Fenerbahçe’ye gittikten sonra da “Tu kaka” oldu. Emre’nin bu işte kabahati yok. Bizim evladımız bize de hizmet yaptı. Türkiye’den gidişinde de onun kabahati yoktu.
 
BİZ ZAMANINDA İSTEDİĞİMİZ FUTBOLCUYU HER TÜRLÜ YOLLA ALIRDIK

Rıdvan Dilmen’i Galatasaray’a getirmiştik. O zamanın yönetiminde bir takım fikir ayrılıkları oldu. Rıdvan, Fenerbahçe’ye gitmezdi. Bende saklı kalacak bir takım sebeblerden dolayı Fenerbahçe’ye gitmiştir. Biz o zaman istediğimiz futbolcuyu alıyorduk. Zor kullanarak ya da başka yöntemlerle, her türlü yolu deneyip alıyorduk. Onu da alabilirdik, ama parasal bazı sorunlar nedeniyle kaçmasına izin verdik. Rıdvan’ın o işte bir suçu yok.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz