« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Arçelik'e yazık oldu: 3-1

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Avrupa Kupa Galipleri Kupası final-four ilk maçında Fransa'nın AS Cannes takımına boyun eğen temsilcimiz, final şansını kaybetti. Arçelik bugün Rus İzumrud ile üçüncülük maçı yapacak.

Avrupa Kupa Galipleri Kupası'nda ülkemizi temsil eden Arçelik Erkek Voleybol Takımı, İstanbul'da dün başlayan final-four'daki ilk maçında Fransa ekibi AS Cannes'e tek set direnebildi: 3-1.

Arçelik, Çek, İspanyol, Kanadalı ve Slovak oyunculardan kurulu AS Cannes karşısında köşelerden ve geri hücumlarda özellikle Stefanov'un yüksek topları ile sayı bulurken, Gökhan ortadan hem blokta hem de ofansta etkili oldu. Pasör İvanov'un gününde olmayışı yüzünden hücumda iyi organize olamayan Arçelik, bloklarda da etkisiz kalınca 3-1 yenilmekten kurtulamadı.

FİNAL AS CANNES - CUNEO ARASINDA

Final Four'un diğer maçında İtalyan Alpitour TNT Cuneo, Rus İzumrud Ekaterinburg'u 3-1 (22-25, 26-24, 25-21, 25-23) yendi. Avrupa Kupa Galipleri Kupası finali bugün saat 18.00'de İtalyan Cuneo ile Fransız AS Cannes takımları arasında oynayacak. Bu maçtan önce saat 16.00'da ise Arçelik, Rus İzumrud takımı ile Avrupa üçüncülüğü için karşı karşıya gelecek. Celal DEMİRBİLEK

SALON: Akatlar

HAKEMLER: Walter Böhm (***) Avusturya, Netanel Tarum (***) İsrail

ARÇELİK: İvanov (**), Cengizhan (***), Ercan (**), Stefanov (****), Erkan (***), Gökhan (****) (Metin (Libero) ***, Orhan **, Bülent *)

AS CANNES V.B: Pakosta (****), De La Puente (****), Halle (***), Haldane (***), Divis (****), Schalk (***), (Blain (Libero) ***, Brifaud *, Opota *)

SETLER: 25-22, 23-25, 22-25, 22-25CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz