Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Arçelik, Erdemir’e şans tanımadı: 3-2

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Voleybol erkekler finalinin ikinci maçında Erdemir karşısında 2-0 yenik durumda olan kırmızı siyahlılar, Erkan ve Gökhan'ın mükemmel oyunlarıyla sonuca gitti. Seride 3-0 öne geçerek şampiyonluğa bir adım daha yaklaştı

TÜRKİYE Erkeklar A1 Voleybol Ligi play-off finalinin ikinci maçında Erdemirspor'u deplasmanda 3-2 yenen Arçelik, seride durumu 3-0 yapıp, şampiyonluğa iyice yaklaştı.

Arçelik, dünkü maçta madalyonun iki yüzü gibiydi. Erdemir önünde maça iyi konsantre olamayan Arçelik, ilk iki seti kaybetti. Ancak, üçüncü setten itibaren Erkan ve Gökhan takımı ateşleyince sahada bu kez gerçek hüviyetine bürünmüş bir Arçelik ortaya çıktı. Arçelik manşetten getirdiği topları köşeden Stefanov ve Erkan, ortadan da Gökhan'la sayı buldu.

Dördüncü sette Arçelik iyice oyuna ağırlığını koydu, iyi defans yaptı. File üstünde bloğu iyi kurdu ve çok servis kaçırmasına rağmen bu seti de almasını bildi. Beşinci sette oyun iyice koptu. Arçelik, Ufuk'un pas organizasyonunda Erkan ve Mariç'le smaç zenginliği yakaladı ve giden maçı 3-2 kazandı. Yarın saat 15.10'da Burhan Felek'te yapılacak maçı kazanırsa mutlu sona ulaşacak.

SALON: Erdemir

HAKEMLER: Akif Paçacı (***), Mehmet Demirdelen (***)

ERDEMİRSPOR: Gürsel (**), Vadim (***), Cengizhan (***), Emrah (**), Andrei (***), Ali (**)- (Vefa Libero **, Barış *)

ARÇELİK: Erkan (****), Barış (***), Gökhan (****), Ufuk (***), Stefanov (***), Mariç (***)- (Bülent Libero ***, Volkan **, Ercan **)

SETLER: 25-20, 25-23, 23-25, 19-25, 10-15


Bunları da Beğenebilirsiniz