« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Arçelik coştu

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

VOLEYBOLDA 16 yıllık özlemine son veren kırmızı siyahlılar, şampiyonluk gecesinde sabaha kadar eğlendi. Teknik heyet ve sporcular sezonun yorgunluğunu şampanya patlatarak attı, tarihe geçmenin gururunu yaşadı.

NET SKOR

Voleybol A1 Ligi'nde 16 yıldır mücadele eden, ancak mutlu sona bir türlü ulaşamayan Arçelik bu yıl şeytanın bacağını kırdı. Sezon başında otoritelerin favorisi olan kırmızı siyahlılar, Erdemir'i 4-0 gibi net bir skorla yenerek şampiyonluk kupasını kazandı, tarihe geçti.

MİLLİ İSKELET

Kazandırdığı sporcularla voleybolun lokomotif kulüplerinden biri olan Arçelik, menajer Semih Oktay ile yükselişe geçti ve bugünlere geldi. Milli Takım'ın iskeletini oluşturan kadrosuyla rüyasına kavuşan Arçelik, Cilveli Meyhane'de kazandıkları başarıyı doyasıya kutladı.

HAKETTİLER

Erken saatlerde başlayıp sabaha kadar süren eğlencede sporcular ve teknik heyet şampiyonluk kupasıyla gurur tablosu çizdi. Arçelik ailesi Avrupa'da da başarılı olacaklarını söylerken, antröner Işık Menküer, ‘‘Şampiyonluğu alınlarının teriyle kazanan oyuncularım bu eğlenceyi fazlasıyla hak etti’’ dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz