Gündem Haberleri

  Arcayürek'in yeni kitabı yine liste başı

  Hürriyet Haber
  08.07.2001 - 12:24 | Son Güncelleme:

  Gazeteci Yazar Cüneyt Arcayürek'in kaleme aldığı 'Babasının Kızı', haftanın en çok satan kitabı oldu.

  9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in başdanışmanlığını üstlendiği 3 yıllık süreci 'Büyüklere Masallar-Küçüklere Gerçekler' adı altında toplayan Arcayürek, bu dizinin 6. kitabı ''Babasının Kızı''nı da Bilgi Yayınevi'nden çıkardı.   


  Bilgi Yayınevi'nden alınan bilgiye göre, haftanın en çok satış yapan 2. kitabı ise 'İsyan Günlerinde Aşk'. Ahmet Altan'ın, yayınlandığı ay içinde 100 bin baskıya ulaşan kitabı, 31 Mart Olayları ekseninde aşk, tutku, acı gibi insanca duyguları işliyor.


  Erol Manisalı'nın 'Attila İlhan'la 1000 Saat' isimli kitabı 3., Ayfer Tunç'un 'tutumluluk çağı' olarak betimlediği 1970'li yılları anlattığı 'Bir Maniniz Yoksa Annem Size Gelecek' 4., Zülfü Livaneli'nin kaleme aldığı 'Bir Kedi, Bir Adam, Bir Ölüm' adlı romanı da 5. sırada yer alıyor.


  Aydın Boysan'ın renkli yıllarını aktardığı 'Zaman Geçerken' en çok okunan 6. kitap olurken, listenin sonunda sırasıyla J.K. Rowling'in çocuklar kadar büyüklerden de ilgi gören Harry Potter Felsefe Taşı ile Harry Potter Sırlar Odası isimli kitapları, ive Cussler'ın 'Atlantis Bulundu' romanı ve Attila İlhan'ın aşk şiirlerini içeren 'Kimi Sevsem, Sensin' adlı yapıtı bulunuyor.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı