MERSİN HABERLERİ

Arbel'in Ar-Ge ve Analiz Laboratuarı açıldı

DHA
10.03.2018 - 11:12Son Güncelleme :
DHA

MERSİN, (DHA) - MERSİN'de bulunan Arbel A.Ş. inovasyon çalışmaları kapsamında hayata geçirdiği Ar-Ge ve Analiz Laboratuarı, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü tarafından açıldı.
Merkez Akdeniz ilçesi Kazanlı Mahallesi’nde faaliyet gösteren Arbel A.Ş tesislerinde bulunan makarna üretim ve paketleme tesisinde incelemelerde bulunan Bakan Özlü, Arbel A.Ş Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Arslan tarafından karşılandı. Arslan, Bakan Özlü'ye, tesis içinde yürütülen Enerji Santrali dahil, sırası ile mal kabulü, analizini, işlenişi, üretim ve kapasitesini anlattı.
İnovasyona çok önem veren bir marka olduklarını belirten Arslan, "Tesislerimiz dünya standartlarında üretim hatlarına ve teknoloji kapasitesine sahiptir. Anadolu durum buğdayından elde ettiğimiz makarnanın ham maddesi olan irmiği de üretiyoruz. Aylık irmik üretim miktarımız 13 bin tona ulaştı. Yaklaşık 20 çeşidi bulunan Arbella Makarnaları, üretim miktarı şuan 10 bin tondur. Başta Afrika ülkeleri olmak üzere Avrupa ülkeleri, ABD, Kanada ve Japonya gibi birçok ülkeye bu ürünlerimizi ihraç etmekteyiz" dedi.
Arslan, 25 yılı aşkın süredir uluslararası yardım kuruluşları, Kızıl Haç, Birleşmiş Milletler'in  gıda ve acil yardım malzemeleri tedarikçisi olarak da faaliyet gösterdiklerini dile getirdi.
Arbel tesislerini gezdikten sonra Ar-Ge ve Analiz Laboratuarı’nın açılışını Vali Ali İhsan Su, Ticaret Borsası Başkanı Abdullah Özdemir ile birlikte gerçekleştiren Özlü, "Ülkemiz açısından ve şehrimizin bu güzide ailesinin yaptığı işleri yakinen takip etmekteyim. Başarılı buluyorum. İnovasyona önem veren bir kuruluş olduğunu gözlemliyorum, Bu Ar-ge Laboratuarı’nın hayırlı uğurlu olmasını dilerim" diye konuştu.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Mersin haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Mersin haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Arbel'in Ar-Ge ve Analiz Laboratuarı açıldı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı