ESKİŞEHİR HABERLERİ

Arazi Toplulaştırma Ve Tarla İçi Geliştirme Hizmetleri Projesi

IHA
19.10.2015 - 16:30Son Güncelleme :

ARAZİ TOPLULAŞTIRMA BİLGİLENDİRME TOPLANTILARI DEVAM EDİYOR

IHA

Odunpazarı ve Tepebaşı Arazi Toplulaştırma ve Tarla İçi Geliştirme Hizmetleri Projesi kapsamında düzenlenen bilgilendirme toplantıları devam ediyor.
Konuyla ilgili açıklama yapan Eskişehir İl Gıda,Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mehmet Salih Söğüt, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Tarım Reformu Genel Müdürlüğü, İl Gıda, Tarım ve Hayancılık Müdürlüğü, Tarımsal Altyapı ve Arazi Değerlendirme Şube Müdürlüğü ve yüklemci firma tarafından 31 Ağustos-18 Eylül tarihlerinde düzenlenen toplantılara, projeye dahil olan yerleşim alanlarındaki muhtarlar ve vatandaşların katıldığını belirtti. Söğüt, "Bu kapsamda Eskişehir Odunpazarı ilçesinde 13, Tepebaşı ilçesinde 7 mahalle olmak üzere toplam 20 yerleşim bölgesi Arazi Toplulaştırma ve Tarla İçi Geliştirme Hizmetleri Projesine dahil edildi. Gerçekleşen toplantılarda 2014 yılında ihalesi tamamlanan projenin aşamaları, uygulamada karşılaşılabilecek sosyal ve teknik konular ele alınmış ve bilgilendirme yapılmıştır. Yapılan bilgilendirme toplantılarında Tarım Reformu Genel Müdürlüğünden Kontrol mühendisleri Kürşat Demirel ve Hayati Kayaoğlu’nun, arazi toplulaştırması ile ülkemiz tarımının sürdürülebilirliği, girdi kaynaklarının daha verimli ve etkin kullanımı, çiftçilerimizin ekonomik anlamda daha fazla kazanç sağlaması açısından önemli olduğunu belirten konuşmalarının ardından katılımcılara; toplulaştırmanın teknik, idari ve sosyal boyutu ile proje ve uygulamalar hakkında sunum yapıldı. Tüm toplantılarda da karşılıklı değerlendirmeler ile fikir alış verişinde bulunuldu" diye belirtti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Eskişehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Eskişehir ilinden Arazi Toplulaştırma Ve Tarla İçi Geliştirme Hizmetleri Projesi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 19 Ekim 2015 tarihinde saat 16 30’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Arazi Toplulaştırma Ve Tarla İçi Geliştirme Hizmetleri Projesi haberi güncellenecektir.

ESKİŞEHİR NAMAZ VAKİTLERİ

11 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  06:16
 • Guneş
  08:02
 • Öğle
  13:02
 • İkindi
  15:27
 • Akşam
  17:41
 • Yatsı
  19:16
Sayfa Başı