« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Arat süre istedi

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Adaylığı hafta sonunda netleşecek

Beşiktaş Yönetimi'nin ve Süleyman Seba'nın ısrarla başkan adayı olmasını istediği Hasan Arat, ‘‘Yönetimin desteği beni mutlu etti. Ancak bu konuda detaylı düşünmek gerekiyor. Kararımı hafta sonunda vereceğim’’ dedi.

Israrla isteniyor

Beşiktaş Başkanı Süleyman Seba ve yönetim kurulunun ısrarla kongrede başkan adayı olmasını istediği Asbaşkan Hasan Arat, hafta sonuna kadar düşünme süresi istedi. Önceki akşam Akaretler'deki kulüp binasında toplanan yönetim kurulu üyeleri, başkanlık için siyasilerin yerine, kulüp içinden kişilerin aday olmasını istediler.

Sizden iyisi olmaz

Başkan Süleyman Seba'nın görüşleri doğrultusunda hareket ettiğini belirten yönetici Cengiz Eltutar yönetim kurulu toplantısında Asbaşkan Hasan Arat'a dönerek, ‘‘Bu kulüpte sizden iyi başkan olmaz. Biz yönetimdeki arkadaşlar olarak başkanlık yarışında ve sonrasında size her türlü desteği vereceğiz’’ dedi.

Siyasilere bırakılmasın

Toplantıda söz alan bazı yöneticiler de, başkanlığın siyasilerin eline bırakılmaması gerektiğini ifade ederek, ‘‘En gerçekçi karar Arat'tır. İçimizden birinin bu makamı çok iyi yüklenebileceğini belirtiyorum. Beşiktaş'ın siyasi hesaplara alet edilmesine engel olalım’’ yorumunu yaptı.

Büyük baskı var

Başkanlığın bir ekip işi olduğunu ve kendisine büyük baskılar yapıldığını kaydeden Hasan Arat ise şöyle konuştu: ‘‘Sizler beni destekliyorsunuz. Bundan mutluluk duydum. Ancak bu konuda detaylı düşünmek gerekiyor. Hafta sonuna kadar düşüneceğim. Kararımı hafta sonunda vereceğim.’’


Bunları da Beğenebilirsiniz