ANKARA HABERLERİ

Araştırmaya göre Altındağ’lı memnun

Hürriyet Haber
19 Mayıs 2011 - 00:00Son Güncelleme : 18 Mayıs 2011 - 22:27

Altındağ’ın 36 mahallesinde bin 27 kişinin katılımıyla gerçekleştirilen Altındağ’ın Sosyo-Kültürel Dokusu başlıklı araştırmadan, bölge sakinlerinin yaşamlarından memnuniyet düzeylerinin yüksek olduğu sonucu çıktı.

Hürriyet Haber

ANKARA Kalkınma Ajansı’nın (AKA) Altındağ’ın Sosyo-Kültürel Dokusu başlıklı araştırması tamamlandı. Doğrudan Faaliyet Destek Programı 2010 kapsamında desteklenen projelerden olan ve Altındağ’ın 36 mahallesinde bin 27 kişiye ulaşılan araştırmadan, Altındağlıların yaşamlarından memnuniyet düzeylerinin yüksek olduğu sonucu çıktı.
Gazi Üniversiteli öğrencilerin uyguladığı anket çalışmasının temel sonucu, kişilere, ailelere, mahallelere özgü yerel çözümlerin ve uzun vadeli planların gerekliliği oldu. Tarihi ve kültürel zenginliğinin aksine olumsuz yönleriyle gündeme gelen Altındağ’da ezbere sorun tanımlarının ve klişe çözümlerin yeterli olmayacağı belirtildi.

Gerekeni yaparız

Altındağ’ın sosyo-kültürel yapısı ve sorunlarının ortaya konulduğu, Gazi Üniversitesi’nin yürüttüğü ve Altındağ Kaymakamlığı’nın proje ortağı olduğu çalışma, Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde yapılan toplantıda kamuoyu ile paylaşıldı.
Toplantıda konuşan Altındağ Kaymakamı Hamza Duygun, projenin öneminden bahsederek, “Bu sorunları tespit etmek yetmez, sonuçların gereğini de yerine getireceğiz” dedi. Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Doç. Dr. Asım Balcı, Doğrudan Faaliyet Destek Programı çerçevesinde desteklenen projelerin Ankara için çok önemli verileri açığa çıkardığını vurgulayarak, Altındağ’ın Sosyo-Kültürel Dokusu çalışmasının da bunlardan biri olduğunu kaydetti.
Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Rıza Ayhan, çalışmanın çok önemli verileri gün yüzüne çıkardığını belirtti.
Proje Yöneticisi Doç. Dr. Tevfik Erdem ise, projenin Ankara’nın en sorunlu bölgelerinden olan Altındağ’ın Çinçin Mahallesi, Hıdırlıktepe Mevki gibi alanlarda yapıldığını belirterek, araştırma yapmanın çok zor olduğu mekanlarda çalışmalar gerçekleştirildiğini ifade etti. Bölgede önemli sorunlardan birinin işsizlik olduğunu belirten Erdem, meslek edindirme kurslarına ise ilgi gösterilmediğinin tespit edildiğini söyledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA ve İHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Araştırmaya göre Altındağ’lı memnun haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.


  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  16 Ağustos 2017, Çarşamba
  • İmsak
   04:02
  • Guneş
   05:54
  • Öğle
   13:04
  • İkindi
   16:52
  • Akşam
   19:53
  • Yatsı
   21:29
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı