BALIKESİR HABERLERİ

Arapların 20 bin gayrimenkul alacağı beklentisi

AA / Zafer Akpınar
25.01.2015 - 11:27Son Güncelleme : 25.01.2015 - 11:28

- Tüketici Hukuku Enstitüsü Genel Başkanı Tokbaş: - "Arap Gayrimenkul Yatırımcıları Komisyonu'nun yaptığı araştırma ve tahminlere göre Arap yatırımcıların bu yıl Türkiye'de 20 bin gayrimenkul almasını bekliyoruz" - "Bu yatırımlarla Türkiye'ye 6 milyar dolar sıcak para girişi olacağını tahmin ediyoruz" - "Arap yatırımcılar en çok İstanbul ve Bursa'da yatırım yapıyorlar ve yapacaklar"

YEREL HABERLER BALIKESİR

AA / Zafer Akpınar

BALIKESİR (AA) - ZAFER AKPINAR - Tüketici Hukuku Enstitüsü Genel Başkanı avukat Hakan Tokbaş, enstitü bünyesinde kurdukları Arap Gayrimenkul Yatırımcıları Komisyonu'nun yaptığı araştırma ve tahminlere göre Arap yatırımcıların bu yıl Türkiye'de 20 bin gayrimenkul almasını beklediklerini belirterek, Araplara satın alımlarda sorun yaşamaması için destek olacaklarını söyledi.

Tokbaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Arap yatırımcıların, gayrimenkul alımlarında yaşadığı sorunlar ve mağduriyetlerini gidermek, onların huzur ve güvenli yatırım yapabilmelerini sağlamak adına destek olmak amacıyla kısa süre önce Arap Gayrimenkul Yatırımcıları Komisyonu kurduklarını söyledi.

Bazı kötü niyetli inşaat şirketlerin, Türkiye'de konut yatırımına sıcak bakan Arap gayrimenkul yatırımcıların mağduriyetine yol açabildiğini ifade eden Tokbaş, özellikle bu yıl daha fazla yatırım olacağı beklentisinin, bu sorunları artırabileceğini dile getirdi.

Tokbaş, komisyonun, Türkiye'de yatırım yapmak isteyen Arapların haklarını korumak ve Türkiye'deki güvenilir dostları olmak için herhangi bir çıkar gözetmeksizin faaliyet göstermek ve hizmet etmek amacıyla kurulduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Geçen yıl Arap yatırımcıların Türkiye'den yaklaşık 5 bin konut, yaklaşık 3 bin 500 arsa aldığını tahmin ediyoruz. Arap yatırımcılar en çok İstanbul ve Bursa'da yatırım yapıyorlar ve yapacaklar. Arap Gayrimenkul Yatırımcıları Komisyonu'nun yaptığı araştırma ve tahminlere göre Arap yatırımcıların bu yıl Türkiye'de 20 bin gayrimenkul almasını bekliyoruz. Bu satın almalar konut ve arsa niteliğinde olacak. 2015, Türkiye'den konut alacak Arap yatırımcıların senesi olacak. Bu yatırımlarla Türkiye'ye 6 milyar dolar sıcak para girişi olacağını tahmin ediyoruz. İnşaat sektörünün ve siyasi iradenin bu yatırımları destekleyici ve kolaylaştırıcı çözüm ve tedbirleri bir an evvel alması gerekmektedir."

Tokbaş, Türkiye açısından böylesine önemli bir ekonomik konuda Arap Gayrimenkul Yatırımcıları Komisyonu olarak Araplara desteğe hazır olduklarını belirterek, "Yatırımcılar, her türlü hukuki konuda bize başvurabilirler. Alanında uzman arkadaşlarımız ve bizler, Arapların güvenli yatırım yapması için gereken her türlü desteği vereceğiz" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Balıkesir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Balıkesir ilinden Arapların 20 bin gayrimenkul alacağı beklentisi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Ocak 2015 tarihinde saat 11 27’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Arapların 20 bin gayrimenkul alacağı beklentisi haberi güncellenecektir.

  BALIKESİR NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Eylül 2017, Çarşamba
  • İmsak
   05:07
  • Guneş
   06:46
  • Öğle
   13:13
  • İkindi
   16:40
  • Akşam
   19:18
  • Yatsı
   20:45
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı