SAKARYA HABERLERİ

Arapça Kursları Yeni Döneme Hazır

IHA
12.09.2015 - 16:26Son Güncelleme :

SAMEK'TE ARAPÇA KURSLARI YENİ DÖNEME HAZIR.

IHA

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Yaygın Eğitim Şube Müdürlüğü bünyesinde faaliyetlerini sürdüren SAMEK Kurslarında Arapça sınıfları da yeni döneme hazırlanıyor. Toplam 71 branş ve 18 merkezi bulunan SAMEK’te Arapça eğitimi alan kursiyerler, Kuran’ı Kerim’i daha iyi öğreniyor, Arap misafirler ile de kolayca iletişim sağlayabiliyor.
Arapça eğitimlerinin öneminin arttığını dile getiren Kurs Eğitmeni Ceyda Sevim Parmaksızoğlu, “Arapça’nın günümüzde dünya dilleri arasında İngilizce’den sonra gelen önemli bir dil olduğunu görüyoruz. Böyle bir sonucun ortaya çıkmasında Arap ülkelerinde yaşanan olayların etkisini de eklemek durumundayız. Ülkemizde de sayısı artan Arap göçmenler ile iletişim kurabilmek açısından Arapça oldukça önem kazanmıştır” diye konuştu. Parmaksızoğlu açıklamalarını şu şekilde sürdürdü: “Ülkemiz yüzde 99’u Müslüman olan bir toplum. Arapça eğitimleri sayesinde insanlarımız, hem dini vecibelerini yerine getiriyorlar hem de kendi dininin kitabı olan Kur-an’ı Kerim’i ana dilinde okuyup anlayabilme imkânına da sahip oluyorlar. Arapça’ya ilgisi olan tüm kursiyerleri eğitimlerimize bekliyoruz”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sakarya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sakarya ilinden Arapça Kursları Yeni Döneme Hazır hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 12 Eylül 2015 tarihinde saat 16 26’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Arapça Kursları Yeni Döneme Hazır haberi güncellenecektir.

SAKARYA NAMAZ VAKİTLERİ

16 Aralık 2017, Cumartesi
 • İmsak
  06:21
 • Guneş
  08:09
 • Öğle
  13:05
 • İkindi
  15:26
 • Akşam
  17:40
 • Yatsı
  19:17
Sayfa Başı