Gündem Haberleri

GÜNDEM

  'Arap baharı bizim için fırsat'

  Hürriyet Planet
  19.05.2011 - 10:41 | Son Güncelleme:

  ABD tarafından düzenlenen operasyonla Pakistan'da öldürülen El Kaide lideri Usame bin Ladin'in, ölmeden bir hafta önce kaydedildiği belirtilen ses kaydında, Arap Baharı'nı kendileri için "tarihi bir fırsat" olarak nitelendirdiği ortaya çıktı.

  Radikal İslamcı internet sitelerinin yayımladığı ses kaydında Bin Ladin, Tunus ve Mısır'daki halk ayaklanmalarını "nadir tarihi fırsatlar" olarak değerlendiriyor ve kurulacak istişare konseyinde halk ayaklanmalarının tüm İslam alemine yayılmasına karar verilmesini istiyor.

  Bin Ladin, toplam 12 dakika 37 saniye süren ses kaydında, "Değişim rüzgarları inşallah tüm İslam alemine yayılır" ifadelerini kullanıyor.

  'PAKİSTAN'IN BİLDİĞİNİ GÖSTEREN KANIT YOK'

  ABD Savunma Bakanı Robert Gates, Pakistanlı liderlerin El Kaide lideri Usame bin Ladin'in Pakistan'da olduğunu bildiklerine ilişkin kanıtın olmadığını söyledi.

  Gates, Pentagon'da düzenlediği basın toplantısında, Pakistan'da "birilerinin" bin Ladin'in nerede saklandığını bildiğine inandığını ifade etti.
  Pakistan'a yardıma ilişkin olarak da Gates, ABD'nin bu ülkedeki menfaatleri nedeniyle yardımın devam etmesi gerektiğini belirtti.

  Genelkurmay Başkanı Michael Mullen de bin Ladin'in öldürüldüğü operasyon konusunda "susma vaktinin geldiğini" söyledi.

  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı