Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Aranan teröristlerin fotoğrafları billboardlarda

  SİİRT (AA)
  07 Nisan 2016 - 14:34Son Güncelleme : 07 Nisan 2016 - 14:53

  Siirt'te terörle mücadele çalışmaları kapsamında, aralarında bölücü terör örgütü PKK'nın üst düzey sorumlularının da bulunduğu 32 teröristin fotoğrafları resmi kurumlara ve billboardlara asıldı.

  İçişleri Bakanlığınca 'aranan teröristler' için kurulan "Alo 140 Terör İhbar Hattı" projesi ile ilgili vatandaşlar resmi kurumlarda ve billboardlarla bilgilendiriliyor. Aranan teröristlerin fotoğrafları resmi kurumlarda ve kent merkezindeki billboardlarda teşhir ediliyor. Aranan teröristlerin yerini bildirenlere para ödülü verilecek. 

  4 MİLYON TL'LİK PARA ÖDÜLÜ

  Siirt Valiliğinden yapılan açıklamada, 'Teröre hep birlikte dur diyelim' sloganı ile terör örgütü mensupları ve eylemlerine ilişkin güvenlik güçlerine bilgi verenlere, 4 milyon TL'ye kadar para ödülü verileceği vurgulandı. Listedeki teröristlere ilişkin ihbarın, şahsen ya da yazılı, sözlü veya elektronik ortamda, emniyet ve jandarmanın terörle mücadele birimleri ile diğer güvenlik birimlerine, yurt dışında da elçilik ve konsolosluklara yapılabileceğine dikkat çekilen açıklamada, şu ifadeler yer aldı:

  "Yurt genelinde 155 polis, 156 jandarma ve 140 Alo Terör ihbar hatlarına da ihbarda bulunulabilecek. Terörle Mücadele Kanunu kapsamına giren suçların önlenmesine ve aydınlatılmasına yardımcı olacaklarla, suç faillerinin yakalanmasını sağlayacakların kimlikleri, devlet sırrı kapsamında kesinlikle gizli tutulacak. İlimiz nüfusuna kayıtlı olan ya da bölgemizde bulunduğu değerlendirilen teröristlerle ilgili bilgi www.siirt.gov.tr ve kamu kuruluşlarına ait duyuru panolarında yer almaktadır."

  5 RENKTEKİ LİSTE

  Aranan teröristlerin kırmızı, mavi, yeşil, turuncu ve gri kategorilere ayrıldığı, sergilenen listede teröristlerin fotoğraflarının, mensubu oldukları terör örgütleri, doğum yerleri ve tarihlerinin bulunduğu belirtildi. Ayrıntılı bilgiye, www.terorarananlar.pol.tr adlı internet sitesinden de ulaşılabileceği bildirildi. Türkiye'nin aydınlık geleceğine, halkın huzuru ve güvenliğine katkı sağlayacak olan her türlü bilginin ciddiyetle değerlendirileceği kaydedilen açıklamada, "Bu ülke hepimizin. Huzur ve güvenlik herkesin hakkıdır" ifadesine yer verildi.

  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı