Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Aranan kan

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Korkut GÖZE

Fenerbahçe, özellikle ilk 45 dakikada topu Okocha ile buluşturduğu bölgelerde egemenliğini hissettiriyor ve onun ayağından çıkan paslar Fenerbahçe'nin hücum hevesini şekillendiriyordu. Ve Fenerbahçe oyunun genelinde Okocha gibi benzeri servisi yapacak bir başkasını arıyordu.

Kemalettin savaşarak ve fiziğini kullanarak topları aynı beceriyle oyuna sokamıyordu. Erol, Tayfun ve Mustafa Doğan'ın da oyuna katkıları sadece fizik yönden gerçekleşiyor ve Fenerbahçe aradığı net pozisyonları yakalamakta sıkıntılar yaşıyordu.

Fenerbahçe'nin oyunu kanatlara taşıma isteği sağlıklı bir düşünce biçimiydi. Ancak bu bölgeleri kullanan İlker ile H.İbrahim taşıdıkları topları pozisyon zenginliğine dönüştürmekte yetersiz kalıyorlardı.

Boliç'i anlatacak kelimeleri bulmakta zorlanıyorum. Oyunun hiçbir bölümünde varlığını hissettiremeyen Boliç'in, ikinci yarının başında kaçırdığı net pozisyonu da onun dün geceki silik ve etkisiz kişiliğine bağlıyorum.

Ve hemen lafı İlker'e getirip, meslek yaşamının en olgun yıllarını geçiren bir profesyonelin gereksiz yere oyundan atılışını da ayıplıyorum.

Taraftarın kulübedeki Faruk'u ısrarla sahaya çağırışı her geçen dakika yitirilen umutların sadece çığlığa dönüşmesiydi. Yani, ardı ardına kaybedilen puanlarla tehlikeye giren şampiyonluk şansına aranan yeni bir kandı Faruk... Ve Fenerbahçe işte aradığı kanı son saniyede onun şahene volesinde buldu...Bunları da Beğenebilirsiniz