Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Aranan kahraman California’dan çıktı

  Seyit ERÇİÇEK / İSTANBUL
  02 Eylül 2012 - 00:00Son Güncelleme : 01 Eylül 2012 - 21:32

  Henüz 2 yaşındaki lösemi hastası Defne için aylardır beklenen müjdeli haber ABD’den geldi. Sosyal paylaşım sitelerinde, “Defne kahramanını arıyor” adıyla kampanya başlatan ailenin umutla aradığı ‘uyumlu kemik iliği’, ABD’nin California eyaletinde bulundu. California’lı bağışçı, Defne için Türkiye’ye gelecek.

  SOSYAL paylaşım sitelerinden “Defne kahramanını arıyor” adıyla kampanya başlatarak lösemi hastası kızları Defne (2) için ilik arayan Kurşun Ailesi’ne mutlu haber ABD’den geldi. Dünya Kemik İliği Bankası’nın yaptığı araştırma sonucunda, küçük Defne için uygun ilik, California’da bulundu. ABD’den arayan yetkililer, California eyaletinde yaşayan gönüllünün, küçük Defne’ye ilik donörlüğü yapmak için Türkiye’ye gelmeyi kabul ettiğini belirttiler. Ancak küçük Defne’ye uygulanan tedavi dahilinde son kemoterapi devam ettiği için, naklin 2-3 ay sonra yapılmasına karar verildi.

  Yüzde 90 uyumlu

  ABD’li bağışçının kimliği ve cinsiyetinin gizli tutulduğunu söyleyen baba Metin Kurşun, sevinçlerini şu sözlerle paylaştı: “Kızım için herkes seferber oldu, güzel haber ABD’den geldi. İçimdeki puslu havayı öyle bir değiştirdi ki gelen haber. Herkesin duası ve enerjisiyle daha da iyi haberler vermeyi istiyoruz. Defnem asla yalnız değil. İlik yüzde 90 uyumluymuş. İki veya üç ay içerisinde bir terslik olmazsa operasyon gerçekleşecek.”

  ‘Darısı diğerlerinin başına’

  Anne Meltem Kurşun, “ABD’den çıktı yavrumun yaşam şansı. Önce Allah’ın izniyle, sonra sizin gönülden duanız ve enerjinizle bu iliğin bulunduğuna tüm kalbimle inanıyorum. Yaklaşık 3 ay sonra nakil işlemi gerçekleşecek, orada dualarınıza daha çok ihtiyacımız olacak. Darısı tüm ilik bekleyen hastalarımıza” diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı