"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

Aramızdaki boy farkı sorun olur mu

Benimle ilgilenen bir adam var. Ancak benim boyum 1.78 cm, onunki ise 1.65 cm. Bu boy farkı ileride sorun olur mu?

Güzin Abla, içinden çıkamadığım sorunum için, yardımını rica ediyorum. Benim bir erkek arkadaşım var, onu seviyorum sanırım. Sanırım diyorum çünkü tam emin değilim. Aslında önceleri emindim ama aramızdaki sorunlar ve istediğimiz zamanlarda görüşememekten dolayı duygularım karıştı. şimdi sevip sevmediğimi bilemiyorum.
Asıl problem benimle ilgilenen başka biri var, benim de ona karşı bazı duygularım var. O çok olgun biri, ilişkimize de ciddi bakıyor. Onunla çıkarsam, ilişkimiz evliliğe kadar gidebilir. Onun kariyer ve eğitim durumu da, benim erkek arkadaşımınkinden çok daha iyi..
Ama kafamı karıştıran da bu gencin boyunun benden kısa olması. Ben 1.78, o ise 1.65... Sence boy farkı problem olur mu? Bir de ben 21 yaşındayım o ise 30 yaşında.. İleride mutlu olabilir miyim? Çevremdeki insanlar buna ne der?
Bu arada onun için boy hiç problem değil ama benim için sanki problem. Böyle bir kısmeti tepmek de istemiyorum çünkü böyle birini belki bir daha bulamam.
Rumuz: Karışık

Erkek arkadaşını sevip sevmediğinden emin değilsen, onu gerçek anlamda sevmiyorsun, demektir. Üstelik aklın şu anda bir başkasına kaydığına göre, sevmediğin açık açık görülüyor. Burada birtakım hesaplar yapıyorsun, bu seninle ilgilenen yeni gencin durumunun erkek arkadaşından çok daha iyi olduğunu ve böyle bir kısmeti kaçırmak istemediğini, söylüyorsun.
Güzel kızım, henüz 21 yaşındasın ve sanırım çok da olgun değilsin. Böyle ciddi bir kararı almak için henüz hazır olmadığını düşünüyorum. Sadece senin için çok daha olumlu olacağını düşündüğün bir beraberliğin, evliliğe gideceğini hayal ederken, bu genci gerçek anlamda sevmediğin de ortada...
Sen gerçekten Türkiye standartlarına göre bir kız olarak çok uzun boylu olmalısın. Bu genç adam ise yine ülkemiz ölçülerine göre, oldukça kısa. İkinizin beraberliği, hele senin de onu sırf iyi bir kısmet olarak gördüğün için, ona yaklaştığın göz önüne alınırsa, bence mutsuzlukla sonuçlanır.
Hele o genç adam, seni gerçekten seviyorsa, tüm iyi niyetine rağmen, evlendiğiniz takdirde çok pişman olabilir. Sonuçta ikinize de yazık olur gibi, geliyor bana...
X