"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

Aramızda 25 yaş var

Güzin Abla

<ı>Kemalpaşa'dan S.B.

Merhaba Güzin Abla, derdim o kadar büyük ki, uzun yazdığım için özür diliyorum. Tavsiyene çok ihtiyacım var. Bir süre önce ağabeyim ve yengemin evinde kalmak zorundaydım. Bu arada yengemin Avrupa'da yaşayan ablasıyla tanıştım. Aynı evde kaldıkça ona karşı içimde bir yakınlık belirdi. Yine de bu durum bana ters düştüğünden, kendimi frenleyip, ondan uzak durdum. Çünkü ablacığım aramızda 25 yaş vardı. Ben 26 yaşındayım, o ise 51. Yine de ondan uzak durmaya çalıştıkça, tam tersi oldu. Ona yaklaştığımı hissettim. Bir gün o da bana açıldı ve beni sevdiğini ancak yanlış bir yol seçtiğimizi söyledi. O da uzak kalmamız gerektiğine inanıyordu. Ben daha fazla o evde kalamayacağımı söyledim. Yine de tüm çabalarımıza rağmen birbirimizden uzak kalamadık. Flört etmeye başladık gizliden gizliye. Birlikte buralardan gitmek için planlar yapıyoruz. Ama o yaşadığı ülkeden sınırdışı edilmiş. Geri dönemez. Bu arada ailem öğrenirse beni reddeder. Tabii onunkiler de. Bir çıkmazdayım. Ve kurtulmak istiyorum. Ne yapmam gerektiğini söyler misin ablacığım?

Oğlum, sen genç bir insansın. Hayatına yeni yeni yön vermeye hazırlandığın bir çağdasın. Bu yanlış bir ilişki. Hem aranızdaki yaş farkı, hem de söz etmiyorsun ama, mutlaka onun hayatında birileri olmuştur. Evli midir, çocukları var mıdır? O torun sahibi olacak yaşta. Elbette ki senin ailen bu tür bir beraberliğe karşı çıkar. Onunki de... Bu, geleceği olmayan bir beraberlik. Zaman zaman sevgililer arasında yaş farkı olabiliyor. Ancak, bu sizinki gerçekten çok fazla. Üstelik bildiğin gibi, kadın genellikle erkekten çok daha çabuk çöküyor. Yine de, insanların mutluluğu yakaladıkları sürece beraber olabileceklerin düşünürsek, bu ilişkiye sürebildiği kadar sürsün, diye bakarsak o zaman hiçbir şeyin önemi yok. Ama, gelecek için planlar yapmadan ve ailelerinize mümkün olduğunca hissettirmeden beraber olacaksınız.

X