Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Aralık 2004’te kadroya alındı Eylül 2005’te emekli oldu

  Umut ERDEM/ANKARA
  21 Ekim 2005 - 01:46Son Güncelleme : 21 Ekim 2005 - 01:46

  Gecici görevle başka kentlerde bulunan koro sanatçılarını ‘bankamatik sanatçısı’ olarak niteleyip kadrolarının bulunduğu yerlere gönderen Kültür ve Turizm Bakanlığı, akıllara sığmayacak bir atamaya sahne oldu.

  62 yaşında Azerbaycan vatandaşı olan solist Vagıf Kerim, 30 Aralık 2004 tarihinde Kültür ve Turizm Bakanlığı sanatçı kadrosuna alındı, 9 ay sonra 21 Eylül 2005’te de emekliye ayrıldı.

  Kültür ve Turizm Bakanlığı koro sanatçıları, eşi Kanada’da öğretim görevlisi olan Kerim’in, yaşamının büyük bölümünü Kanada’da geçirdiğini ve korodaki çalışmalara gelmediğini iddia ettiler. Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü’ne bağlı olarak çalışan koro sanatçıları, Kerim’in kadroya alınma nedenini şu iddialarla aktardılar:

  ‘Vagıf Kerim, Hacettepe Üniversitesi’nde Konservatuvar bölümünde öğretim üyeliği yaparken, Devlet Türk Halk Müziği Korosu Şefi Mehmet Özbek’in iki oğlunu konservatuvara aldırdı. Özbek de Kerim’e vefa duygusunu belirtmek için arkadaşı olan Güzel Sanatlar Genel Müdürü ve Müsteşar İsen ile irtibat kurarak Kerim’i kadrosuna aldı.’
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı