« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Aragones'e destek

Ünlü Oryantal Asena, "Fenerbahçe Koşan Adam Dergisi"ne tuttuğu takım Fenerbahçe ile ilgili ilginç açıklamalarda bulundu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

ASENA FOTOĞRAFLARI

Holigan.com.tr'nin de flaştan verdiği ve Hilal Ak'ın yaptığı röportaj ses getirecek cinsten.Şarkıcılığa soyunan ve yakın zamanda Sıngle'ı çıkacak olan Asena, Aragones'e güvendiğini şu sözlerle ifade etti:

"Geldiği ilk günden beri Aragones'in ne kadar disiplinli olduğunu hepimiz gördük. Bence hocaya müdahele edilmezse başarılı olacağına inanıyorum. Geçmişte olduğu gibi kraldan çok kralcılar çıkmazsa, Aragones Fenerbahçe'yi gerek Türkiye'de, gerekse Avrupa'da başarıya götürür"

Fenerbahçe kendi içinde bir Cumhuriyet ve dış dünya ile fazla paylaşımı olmayan kendi kurallarını kendisi koyan, başarılara doyamayan hırslı bir kulüp diyen Asena, fırsat buldukça genelde evinde yalnız bir şekilde maçları izlemeyi tercih ettiğini de belirtti.

Asena, ile Hilal Ak'ın yaptığı röportaj şöyle devam ediyor:

-Fenerbahçe'nin bu sene yapmış olduğu transferleri nasıl değerlendiriyorsun?

Öncelikle şunu söylemeliyim ki Anadolu takımlarında şans bekleyen keşfedilmemiş çok özel yeteneklerin olduğunu gördüm. Ben şahsen yatırımların onlar üzerine yapılıp Türk Futbolu'na kendi içimizde yıldızlar yetiştirilmesinden yanayım. Fenerbahçe bu sezon Emre Belözoğlu'nu renklerine kattı ama bence Emre yurt dışında kalıp kariyerine orada devam etmeliydi. Çünkü onlar bizim Avrupa'da ki sesimiz. Bunun yanında bir diğer transferimiz Guiza var. Bence Guiza bu sene Fenerbahçe'ye çok şey katacak. Hazırlık maçlarında da bunu bir parça gördük. Fakat ben televizyonlarda bir olaya şahit oldum. Guiza İstanbul'a geldiği gün havaalanında bir grup taraftar onu karşıladı fakat ne komiktir ki adamla kimse pek fazla ilgilenmedi, taraftarlar eşiyle resim çekiliyordu. Çok ilginç bir manzaraydı.

- Fenerbahçe'de futbolunu beğendiğin oyuncular kimler?

Futbolu ve oyun disiplini ile Tümer Metin, Semih, Önder ve Alex'i beğeniyorum. Mehmet Aurelio'nun da futbolunu çok beğeniyordum fakat maalesef transfer oldu.

- Dünya futbolunda beğendiğin isimler var mı?

Benim bütün yakın çevrem ne kadar büyük Zidane hayranı olduğumu bilirler. Ama Zidane'nı fiziksel olarak beğenirim. Futbolu ile de Ribery ve Nevred'i çok beğeniyorum. Galatasaray'ın Ribery gibi bir oyuncuyu nasıl elinden kaçırdığına hala hayret ederim. Gerçekten çok yetenekli bir oyuncu.

- Fenerbahçe'nin bu sene yaptığı önemli transferlerden biri de Teknik Direktör Aragones. Sence Aragonez Fenerbahçe'ye başarı getirir mi?

Aragonez Dünya çapında kendini ispatlamış iyi bir teknik adam. Geldiği ilk günden beri ne kadar disiplinli olduğunu hepimiz gördük. Bence hocaya müdahele edilmezse başarılı olacağına inanıyorum. Geçmişte olduğu gibi kraldan çok kralcılar çıkmazsa Aragonez Fenerbahçe'yi gerek Türkiye'de, gerek Avrupa'da başarıya götürür.

- Peki sence Fenerbahçe bu kadro ile Avrupa'da başarılı olur mu?

Kesinlikle olur. Yeter ki Teknik Direktör Aragones'e güvensinler. Bizim halkımızın bir huyu var. Bu bütün takımlar için geçerli. Bir takım 40 maç üst üste galip gelsin fakat 41'nci maç mağlup olduğunda yerden yere vururlar. Bir tek iyi günde değil, kötü günde de takımımıza destek olmalıyız. Tıpkı anne baba gibi takımımızı çocuğumuz gibi görüp sonuna kadar tam destek vermeliyiz.

- Fenerbahçe taraftarı için ne söylemek istersin?

Fenerbahçe taraftarı ateş ve su gibi..Kimi zaman başta Genç Fenerbahçeliler olmak üzere oldukça ateşli, hırslı, yerinde duramayan, kimi zaman da sessiz, sakin bir topluluk. Bunun nedeni de bence saha içerisindeki atmosferin onlara yansımasıdır. Ben böyle değerlendiriyorum. Takımının arkasında her zaman sonuna kadar durup, sonuna kadar desteklemeyi başarabiliyorlar.

- Başkan Aziz Yıldırım hakkında bir kaç cümle söyler misin?

Sayın Başkan'la tanışma fırsatım olmadı fakat hissettiğim kadarıyla ortak noktalarımız çok. Ben inanıyorum ki Sayın Yıldırım'ın o sert gülüşünün altında melek gibi bir insan yatıyor. Disiplinli, zevk sahibi ve merhametli bir insan olduğunu hissediyorum. Kendisini her zaman bir yakınım olarak görmüşümdür.

İstanbul DHA

 


Bunları da Beğenebilirsiniz