« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Aragones: Şampiyonluktan iyice uzaklaştık

Fenerbahçe Teknik Direktörü Luis Aragones, Ankaragücü'ne 2-1 yenilerek, şampiyonluktan iyice uzaklaştıklarını söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Aragones, maçtan sonra yaptığı basın toplantısında, Ankaragücü maçıyla birlikte puan kayıplarının devam ettiğini belirterek, “Puan kaybı yaşandı, ama biz daha iyi oynadığımızı daha fazla pozisyon bulduğumuzu söyleyebiliriz. Fakat maç değerlendirmesi skorla, puan kaybı sürüyor” dedi.

İspanyol teknik adam, “Şampiyonluk umudunuz hala var mı?” şeklindeki soru üzerine, “Geçen haftaki sonuçtan sonra bu haftaki mağlubiyetle şampiyonluktan uzaklaşabildiğimiz kadar uzaklaştık. Futbolda her zaman bizim başımıza gelenler diğer takımların başına da gelebilir, ama biz şampiyonluktan iyice uzaklaştık” diye konuştu.

Aragones, Uğur'un neden kadroya alınmadığıyla ilgili soru üzerine ise “Kimi daha iyi görüyorsam onu koyuyorum” dedi.

İspanyol çalıştırıcı, Lig TV'ye yaptığı açıklamada ise Ankaragücü karşısında mağlup olacak bir oyun oynamadıklarını savunarak, şöyle konuştu: “Daha çok pozisyon bulduk, daha çok topa sahip olduk. Pozisyon arayan ve bunlara ulaşan bizdik. Ama maalesef olmadı. Çok fazla söyleyecek bir şey yok. 'Burada şampiyonluk için en çok çalışan kim' derseniz, o benimdir. Ama maçları kazanamayınca şampiyonluk kazanılmıyor.”

Aragones, “Gelecek sezon için bir çalışmanız var mı” sorusunu ise “Buraya maç hakkında konuşmaya geldim. Önümüzde kupa finali var. Onunla ilgili düşüncelerim var” diye yanıtladı.

DEİVİD: “KÖTÜ BAŞLADIK”

Fenerbahçe'nin Ankaragücü karşısında tek golünü atan Deivid ise rakipleri karşısında maça kötü başladıklarını söyledi.

Deivid, maçın hemen başında gol yediklerini ve bu golün, planlarını alt üst ettiğini belirterek, “Daha sonra ağırlığımızı koyduk, ancak istediğimiz fırsatları bulamadık. Bu planlarımız dışında bir mağlubiyet oldu. En azından Şampiyonlar Ligi'ne gitmek istiyorduk. Bu yenilgiden sonra o da uzağımızda kaldı. Önümüzde 5 maç kaldı. Bunları kazanmaktan başka düşüncemiz yok” şeklinde konuştu.

Brezilyalı oyuncu, düşüşü oyuncular olarak aralarında konuşup konuşmadıkları ve bu sezon kendisinin de kötü performans sergilediği yönündeki soruyu ise şu şekilde yanıtladı:

“Durum kötüyse o durumu düzeltecek sonuçları bulmanız gerekiyor. Oyuncular kendi aralarında bir açıklama yapamıyor. Sezon da benim için ters başladı. Sezon başında ayağım kırıldı, daha sonra annemi kaybettim. Baş aşağı olduğum dönemlerdi. Ondan sonra toparlamaya başladım. Sahalara döndükten sonra bir türlü geçen seneki performansı yakalayamadığımı söyleyebilirim. Bu beni de üzüyor. Bunun ilacı çalışmak. Bunların üstesinden gelebiliriz.”

KARAMAN: “3 PUAN ÇOK ÖNEMLİYDİ”

Ankaragücü Teknik Direktörü Hikmet Karaman ise Fenerbahçe karşısında çok önemli bir 3 puan aldıklarını söyledi.

Karaman, maçtan sonra yaptığı basın toplantısında, İstanbul'da 3 büyük kulüpten birinden 3 puan almanın kendisini çok mutlu ettiğini belirterek, “Bizim her maçımız final. İlk 11'i kurarken, mutlak suretle gol atmamız gerektiğini biliyorduk” dedi.

Medyada 'Bu Fenerbahçe'yi herkes yener” diye bahsedildiğini kaydeden Karaman, “Ancak büyük takımların ellerindeki kaliteli oyuncularla iyi işler yapacağını düşünüyorum. Golü erken bulduk. Farkı arttırmamız lazımdı. Eksiklerimiz ortaya çıkıyor. Son 10 dakikada her an gol yiyebilirdik. Oyuncularım bundan ders çıkarmalı.

Önemli bir 3 puan aldık, fakat bu oyuncularımızı havaya sokmamalı. Soyunma odasında oyuncularıma bu mesajı verdim. Her maç final oynuyorsak, burada alınan 3 puan çok önemliydi” diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler