« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Aragones beni mahvetti

Eskişehirspor'a transfer olan Burak Yılamaz, Luis Aragones hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Burak Yılmaz, henüz 23 yaşında… Futbol yeteneği tartışılmayacak bir oyuncu… Şu ana kadar iki büyük takım gördü, ancak işler istediği gibi gitmedi. Fenerbahçe’den Eskişehirspor’a kiralık olarak verildi. Özel hayatıyla gündeme geldi. Magazin sayfalarında onunla ilgili pek çok haber yayımlandı. Hakkında “Daum kalsın dedi, Aziz Yıldırım istemedi!” tartışmaları yapıldı.


Özgür Sancar’la Haber Özel Programı’na katılan Burak Yılmaz, kamuoyunun merak ettiği bütün konuları olanca açıklığıyla cevaplandırdı. Fenerbahçe’de huzursuzluğu yaratan kimdi(?) Geçen sezonki başarısızlığın nedeni neydi(?) Bazı futbolcular özellikle mi oynatılmadı(?) Burak’ın sözleri Fenerbahçe’de yaşanan, ancak gün ışığına çıkmayan olayları da aydınlattı.

İşte Burak Yılmaz’ın gündeme damga vuracak açıklamaları:

RIZA ÇALIMBAY İSTEDİ ESKİŞEHİRSPOR’U TERCİH ETTİM

- Eskişehirspor’u tercih etmende Rıza Çalımbay mı etkili oldu?

Rıza Çalımbay çok saygı duyduğum bir teknik direktör. Kendisinin beni ısrarla istemesi, Eskişehirspor’a transferimi sağladı. Her şeyden önce ben kendim için ardından Rıza hocam için elimden geleni yapacağım. Eskişehirspor’un başarılı olmasını sağlayacağız.
Fenerbahçe’ye daha güçlü bir şekilde dönmek istiyorum.

AĞZIMIZLA KUŞ TUTSAK BİLE ARAGONES’E YARANAMAYIZ

-Yeteneklerin tartışılmaz, ama iki büyük takımda da sürekli olamadın. Neden?

Beşiktaş’a ilk gittiğim sene bütün maçlarda oynadım, sonrasında geçirdiğim sakatlıklar nedeniyle oynayamadım ve devre arası anlamadığım bir şekilde Holosko transferi karşılığında Manisaspor’a takas yoluyla gittim. Manisaspor’daki çıkışım beni Fenerbahçe’ye taşıdı. Fenerbahçe’de zaman zaman şans buldum ama sayın Aragones’in anlamsız tutumunu hiçbir zaman anlayamadım. Onun tavırlarını hiçbir zaman hazmedemedim. Yenilsek de yensek de sürekli aynı takımı sahaya sürmesi, sürekli aynı şablon ve aynı isimlerde ısrar etmesi beni demoralize etti. Ağzımızla kuş tutsak bile Aragones’e yaranamadık. Durum değişmedi. Değiştiremedik. Benim gibi birçok futbolcu geçen sezon mağdur oldu. Ben sadece kendi adıma konuşup egoistlik yapmak istemiyorum. Ben mağdur olan arkadaşlarım adına da konuşmak istiyorum.

ARAGONES HAYATIMI MAHVETTİ

2008-2009 sezonu benim için çok kötü geçti. Hem futbol açısından hem de özel yaşantım açısından… Şanssız bir sene geçirdim. Ama bu sezon şansım açılacak.  Eskişehirspor’da başarılı olacağım. Milli Takım’da oynamak istiyorum. Fatih hocam beni takip edecektir, biliyorum. Kendime çok inanıyorum.  Milli takımda oynamak istiyorum.
Bir kez daha söylemek isterim. Aragones’in tutumu Fenerbahçe’yi, Fenerbahçe’deki pek çok kişi ve benim hayatımı etkiledi. Kendi kariyeri için de çok düşük bir not oldu.
Fenerbahçe geçen sezon kötü bir sezon geçirdi ise hepimizin bunda payı vardır, ama en büyük pay Luis Aragones’indir.


BAŞKANIM BİLMEDİĞİM BİR NEDENLE BANA KIZGIN

Daum seni beğeniyor ve kalmanı istiyordu. Neden Fenerbahçe’de devam etmedin?

Daum’un beni istediğini ve takımda kalmamdan yana tavır aldığını biliyorum. Ben Beşiktaş’ta oynarken kendisi Köln’ü çalıştırıyordu. O dönem Daum beni Köln’e istiyordu, ama Beşiktaş bu transfere izin vermemişti.
Fenerbahçe konusuna gelince… Belki Daum’u da aşan şeyler oldu. Belki başkanımız Aziz Yıldırım bana sinirli, belki yönetim kurulumuz bana sinirli, bilemiyorum.
Ama ben bu kadar kızılacak tepki koyulacak bir şey yaptığımı sanmıyorum.


FENERBAHÇE’DE OLAY ÇIKARTAN, KÜFREDEN FUTBOLCULAR KAZANDI

Fenerbahçe’de tam olarak neler yaşadın?

Geçen sezon kadroya alınmadım, fazla oynatılmadım. Başkaları gibi kapris yapmadım. Başkaları gibi kadroya alınmadığım için terbiyesizlik yapmadım. Çalıştım ve önüme baktım ve tabii her zaman susunca, kolay lokma olunca kadroya alınmadım. İsim vermek istemiyorum ama başkası gibi kadroya alınmayınca, kapris yapmadım, küfür etmedim, olay çıkarmadım. Belki beni kadroya girmemeye, alınmamaya alışmış hissettiler.  Ama gerçekte ben böyle değilim. Çok yetenekliyim ve saygı duyulması gereken bir kişiyim. Bana saygı duyulması için gereken her şeyi bu sezon yapacağım.  İyi oynayıp Fenerbahçe’ye geri döneceğim, A Milli Takım’a yükseleceğim. Bunları yapabilecek kapasitedeyim.


KİŞİLİĞİMLE OYNADILAR, BENİ KÜÇÜK DÜŞÜRMEYE ÇALIŞTILAR


-Özel hayatınla ilgili soru sormak istemiyorum. Ama basına yansıdığı için belki sen açıklama yapmak istersin…


Özel hayatımla ilgili olarak gazetelere yansıyan haberler doğru değil. Ben, hakkımda bu dedikoduları yapan, beni küçük düşüren, kişiliğimle oynayan herkesi Allah’a havale ediyorum. Bir gün bir yerde ya kendilerinden ya da etraflarındaki birilerinden bunlar çıkar. Benim çektiğim acıyı onlar da çekecektir. Yalan yanlış sözlerle bana iftira attılar.  Bana bunları yapanlara hakkımı helal etmiyorum. Öteki dünyada iki elim yakalarında olacak.  Çok çirkin şeyler yazdılar. Evet başımdan evlilik aşamasında bir ayrılık geçti. Ama her iki tarafta medeni bir şekilde, nasıl evlenmeye karar verdiler ise o şekilde ayrılmaya karar vermişlerdir.  Başka bayanlarla birlikte olduğum iddiası yalan… Yalanla iftirayla beni bitirmek istediler. Bir insanın hayatıyla bu kadar oynanmaz.


Ama bir şey yanlış anlaşılmasın, ben bir genelleme yapmıyorum. Çok değerli gazeteciler var. Futbolun içerisinden gelmiş çok nitelikli insanlar var. Magazin basınında da çok değerli insanlar var. Ben sadece bana iftira atanları kastediyorum.

YÖNETİM, ÖZEL HAYATIMLA İLGİLİ HABERLERDEN KAYGI DUYMADI

Fenerbahçe yönetimi, özel hayatınla ilgili haberlerden dolayı takımda kalmana karşı çıkmış olabilir mi?

Fenerbahçe yönetiminin özel hayatımla ilgili haberlerden dolayı takımda kalmamı istemediği  iddiası doğru değil. Kamuoyuna seslenmek istiyorum, hakkımdaki asılsız iddialara kapılıp benim hakkımda olumsuz düşünmesinler. Ben kötü bir insan değilim. Saygı duyulan bir aileye, iyi bir kardeşe sahibim. İyi bir yaşantım var. Beni herkesin böyle bilmesini istiyorum.

GERÇEK BURAK YILMAZ’I BU SEZON GÖRECEKSİNİZ

Beşiktaş’tan beklemediğim bir şekilde gönderilmem beni derinden yaraladı. Ama ben her kararda bir hayır vardır diye düşünürüm. Manisaspor’a gitmem yeniden toparlanmamı sağladı. Bir devrede 16 maç oynadım, 10 gol attım. Bu çok önemli bir rakam… Bu nedenle Manisaspor’un ben de özel bir yeri vardır. Beşiktaş’tan ayrıldığım için çok üzüldüm, kızgındım, ama şimdi iyi ki gitmişim diyorum. Benim için daha iyi oldu.  Şu anda 23 yaşındayım, şimdiye kadar iki büyük takım gördüm, ama olmadı.
Hata var ise elbette hatanın büyüğü bendedir, ben biraz sabırsız bir insanım, hep oynamak isterim. Yaşadıklarım beni çok üzdü, ama ailem her zaman yanımdaydı. Bundan sonra gerçek Burak Yılmaz ortaya çıkacak. Herkese benim nasıl bir futbolcu olduğumu daha iyi anlayacak.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler