Gündem Haberleri

  Aradığınız Benim amacına ulaştı

  Hürriyet Haber
  07.07.2001 - 19:19 | Son Güncelleme:

  ´Siz iş aramayın, iş sizi arasın´ sloganıyla yola çıkan Aradığınız Benim sayfaları amacına ulaştı. Aradığınız Benim sayfalarına ilan vererek bir hafta içinde iş bulan Mürşit Gündüz bir bilişim firmasında ticari koordinatör olarak çalışmaya başladı.

  Hürriyet İnsan Kaynakları Gazetesi 24 Haziran 2001'de bir ilke imza atarak iş arayanlara sayfalarını açtı. Aradığınız Benim sayfasıyla iş arayan kişilere ilan verme fırsatı sunan proje ilk meyvelerini vermeye başladı.

  Mürşit Gündüz, Hürriyet İK'ya ilan vererek iş bulanlardan biri. Gündüz, 24 Haziran 2001'de verdiği ilanın ardından toplam 10 firmadan iş teklifi aldığını belirtiyor. Gündüz, ilanın yayınlanmasından sonra üç gün gibi kısa bir sürede iş teklifleri almaya başlıyor. Şirketlerle yaptığı görüşmeler sonucunda bir firmada karar kılarak işe başlıyor.


  Gündüz bugün bilişim sektöründe faaliyet gösteren bir şirkette ticari koordinatör gibi üst düzey bir görevde çalışıyor. İsmini açıklamak istemediği şirketin kurumsallaşmaya doğru emin adımlarla ilerlediğini söylüyor.


  Gündüz, yaptığı başvuru sayesinde şirketlere tüm yönlerini gösterebilme fırsatı bulduğunu belirtiyor. Dar kalıplar içinde 'pozisyona yönelik' başvuru yapmak yerine verdiği ilanla şirketler tarafından bütünüyle değerlendirildiğini düşünüyor.


  Daha önce inşaat, ambalaj ve otomotiv sektöründe çalışan Gündüz son olarak bir reklam şirketinde çalışmış. Yeni işinden çok memnun olduğunu belirtiyor. ´Aradığınız Benim´ sayfasını 'güven tazeleyici' bir mecra olarak nitelendiriyor. İş arayanlara kendilerine güvenerek böyle bir hizmetten yararlanmalarını öneriyor.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı