ANKARA HABERLERİ

Araçların beşte biri filolarda

Hürriyet Haber
29.06.2011 - 00:00Son Güncelleme :

Türkiye’deki 10 milyon aracın, yaklaşık 2 milyonunun şirket filolarına ait olduğu bildirildi.

Hürriyet Haber

TEB, BNP Paribas ve Arval’in kurumlara operasyonel kiralama ve filo yönetimi çözümleri sunan şirketi TEB Arval desteğiyle, Türkiye’de filo yönetimi konusunda bu yıl ikincisi hazırlanan “CVO Barometre 2011” sonuçları basın toplantısıyla açıklandı.
15 ülkeden 4 bin 500 firmanın görüşlerinin yer aldığı araştırmaya göre, otomotivde üretim, pazar büyüklüğü ve filo yönetiminde Türkiye ileri gidiyor. Türkiye’deki toplam 9,9 milyon aracın yüzde 18,4’ü şirket filolarına ait. Araştırmaya katılan Avrupa’daki filo yöneticilerinin yüzde 15’i, Türk yöneticilerin ise yüzde 56’sı sektörün önümüzdeki 3 yılda daha da büyüyeceğini öngörüyor. Rapora göre, 2010 yılında Türkiye binek ve ticari araç satış adeti 761 bin iken, 2011 yılında 830 bin öngörülüyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Araçların beşte biri filolarda haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı