DİYARBAKIR HABERLERİ

"Araçların akaryakıt istihkakının düşürüldüğü" iddiası

AA / Süleyman Umut Gürhan
28.01.2015 - 14:00Son Güncelleme :

- Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü, bazı basın yayın organlarında yer alan "Emniyet müdürlüğüne ait araçların akaryakıt istihkaklarının düşürüldüğü" iddialarının gerçeği yansıtmadığını bildirdi

YEREL HABERLER DİYARBAKIR

AA / Süleyman Umut Gürhan

DİYARBAKIR (AA) - Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü, "Emniyet müdürlüğüne ait araçların akaryakıt istihkaklarının düşürüldüğü" iddialarının gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, "araçlarının günlük 10 litre olan akaryakıt istihkakının 2,5 litreye düşürüldüğü, bu nedenle akaryakıt sıkıntısından polislerin toplumsal olaylara müdahale edemediği" iddialarının belirli odaklarca kamuoyunda olumsuz algı oluşturmak amacıyla yapıldığı belirtildi.

"Bu süreçte, malum yayın organları tarafından emniyet müdürlüğümüze yönelik bilinçli ve sistematik yıpratma çalışmalarının devam ettiği de görülmektedir" ifadesine yer verilen açıklamada, şöyle denildi:

"Emniyet müdürlüğünün araçlarının yakıt istihkakı, birimlerin görev türlerine göre farklılık arz ettiğinden araçların yakıt miktarları farklıdır. Yıl sonu olması sebebiyle mevcut yakıt düzenlemesinin yenilenmesi sürecinde, herhangi bir aksaklığın yaşanmaması için tasarrufa riayet edilmesi kapsamında geçici tedbir olarak yapılan bir iç düzenlemenin, 'tüm polis araçlarının yakıt istihkakının günlük 2,5 litreye düşürüldüğü' şeklinde çarpıtılarak şehirde bir güvenlik zafiyetinin oluştuğuna dair kamuoyunda olumsuz algı çalışmalarının olduğu görülmektedir."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Diyarbakır haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Diyarbakır ilinden "Araçların akaryakıt istihkakının düşürüldüğü" iddiası hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ocak 2015 tarihinde saat 14 00’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça "Araçların akaryakıt istihkakının düşürüldüğü" iddiası haberi güncellenecektir.

  DİYARBAKIR NAMAZ VAKİTLERİ
  17 Ekim 2017, Salı
  • İmsak
   04:46
  • Guneş
   06:22
  • Öğle
   12:15
  • İkindi
   15:22
  • Akşam
   17:48
  • Yatsı
   19:12
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı